Partner serwisu

Budimex: Ukrainę może odbudować tylko kompetentna kadra

Kasper Fiszer 13.09.2022

Budimex: Ukrainę może odbudować tylko kompetentna kadra
Pejzaż Kijowafot. Роман Наумов, lic. CC BY-SA 4.0
Budimex upatruje źródeł swojego sukcesu na rynku polskim w wysoko wykwalifikowanej kadrze. Wskazuje też, że aby odbudować Ukrainę po trwającej wojnie z Rosją, będzie potrzeba wykwalifikowanych pracowników różnych sektorów. Spółka zachęca studentów polskich uczelni z Ukrainy, by ci uzupełnili swoje wykształcenie stażem w jednej z największych polskich firm budowlanych.
Co będzie najbardziej potrzebne, by odbudować Ukrainę po toczącej się wojnie? – Kompetencje ludzkie – odpowiada Cezary Łysenko, dyrektor spółki Budimex. Mówił on, że siłą jego firmy jest właśnie to, że dysponuje ona najbardziej kompetentną kadrą w skali Polski. Przypomniał także, że grupa Budimex już realizowała w przeszłości pewne zamówienia na rynek ukraiński, dostarczając tam m.in. konstrukcje stalowe. Nie zadeklarował jednak zamiaru szerszego wejścia do sąsiedniego kraju.

Wsparcie poprzez szkolenie młodej kadry

Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu podkreślał, że ukraińscy budowlańcy, ekonomiści czy specjaliści z innych branż muszą być przygotowani do sprawnego wykorzystywania spodziewanych funduszy europejskich, organizowania budówczy zapewniania właściwych łańcuchów dostaw. Podkreślał, że ukraińskie władze zdają sobie z tego sprawę. Przed ok. dwoma tygodniami doszło bowiem w Kijowie do spotkania zarządu Budimeksu z przedstawicielami rządu Ukrainy. – Poproszono nas o jedno: byśmy nauczyli Ukraińców budować tak szybko i sprawnie, jak ma to miejsce w Polsce – relacjonował przedstawiciel firmy.

Jednocześnie zadeklarował, że przedsiębiorstwo będzie starało się pomagać w ten sposób Ukrainie. – Już dziś szukamy studiujących na polskich uczelniach Ukraińców, których serdecznie zapraszamy do naszej firmy. Pokażemy im praktyczny, a nie teoretyczny obraz naszych realizacji – zachęcał. Stwierdził, że młodzi Ukraińcy będą mogli zapoznać się z właściwymi narzędziami stosowanymi na różnych etapach budów, nauczyć się odpowiednich technologii itp.

Czy Budimex wejdzie na rynek ukraiński?

– Będziemy przez cały rok przygotowywać Ukraińców do odbudowy ich kraju – zapewnił. Nie jest natomiast pewne, czy jego spółka będzie brała czynny udział w samych procesach inwestycyjnych. – To zależy tylko od Ukrainy. Jeśli będzie nas potrzebować, to oczywiście tak – mówił Cezary Łysenko.

Przypomniał również, że Budimex realizuje projekty z całego obszaru budownictwa niezależnie od jego rodzaju. Grupa prowadzi zarówno inwestycje mieszkaniowe, jak i infrastrukturalne czy związane z obiektami użyteczności publicznej.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony