Partnerzy serwisu:

Budimex. W 2022 roku możliwe pierwsze zagraniczne kontrakty

Elżbieta Pałys 28.07.2021

Budimex. W 2022 roku możliwe pierwsze zagraniczne kontrakty
fot. mat. pras.
– W Polsce pracujemy już wszędzie, istniejemy na wszystkich rynkach i w każdym segmencie – mówi prezes Budimeksu Artur Popko. W ten sposób tłumaczy chęć wejścia firmy na zagraniczne rynki. – Chcemy rozwijać spółkę – dodaje tłumacząc chęć wejścia na rynki zagraniczne. Zapowiada, że pierwsze kontrakty mogą się pojawić w 2022 roku.
– Chcemy się skupić na nowych obszarach, chcemy wyjść poza granice Polski – mówił prezes Budimex SA podczas spotkania poświęconego wynikom finansowym uzyskanym w pierwszej połowie tego roku. Celem największej grupy budowlanej w Polsce są przede wszystkim rynki niemiecki, czeski i słowacki.

W każdym z tych krajów Budimex założył już własne spółki, a w Niemczech zatrudnia już około tysiąca pracowników. Choć prezes Budimeksu spodziewa się, że podbijanie zagranicznych rynków będzie procesem długotrwałym, to w optymistycznym scenariuszu realizacja pierwszych kontraktów, jak powiedział, mogłaby się rozpocząć już w 2022 roku.

Na rynku czeskim i słowackim obecnie trwa oczekiwanie na zatwierdzenie budżetu unijnego i kontrakty z nowej perspektywy . – W tej chwili jest ogłoszone na terenie Czech bardzo duże postepowanie, na ponad 1 mld euro, dotyczące autostrady w PPP – mówił Artur Popko. – Prowadzimy już bardzo intensywne rozmowy z kluczowym partnerem na terenie Czech, co do możliwości zawiązania konsorcjum i uczestnictwa w tym postępowaniu. Uważam, że mamy tak duży potencjał, że jesteśmy w stanie realizować te kontrakty poza granicami Polski – powiedział.

Zdradził, że pierwsze oferty zostały już złożone na Słowacji i w Niemczech, gdzie oferta Budimeksu dotycząca budowy obiektu mostowego jest obecnie najkorzystniejsza i być może zakończy się podpisaniem pierwszego kontraktu w Niemczech. Dopóki jednak nie stanie się to faktem, prezes nie chce zdradzać szczegółów.

– W Polsce wykształciliśmy kadrę na tyle, że ze spokojem chcemy wyjść za granicę – mówi Artur Popko. Dodaje, ze w Polsce w zasadzie Budimex buduje już w każdym zakątku Polski i realizuje inwestycje w różnych segmentach. Zagraniczne rynki pozwolą na dalszy rozwój.

– Chcielibyśmy wejść w te segmenty, gdzie mamy najwięcej pracowników, a więc głównie segment drogowy i kolejowy. Tu gdzie mamy swój potencjał i nie musimy obawiać się, że wejdziemy na rynek gdzie podwykonawcy będą nam próbowali dyktować ceny – powiedział prezes Budimeksu.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony