Partner serwisu

Budimex wchodzi w elektromobilność. Ma kluczową umowę

inf. pras. 27.05.2022

Budimex wchodzi w elektromobilność. Ma kluczową umowę
fot. mat. pras.
Nabycie przez Budimex licencji na system Elocity dla własnych stacji ładowania oraz świadczenie usług ładowania dla odbiorców indywidualnych zakłada umowa, którą Budimex podpisał z firmą Elocity. To otwarcie nowego obszaru działalności w Budimeksie.
Budimex i Elocity będą dostarczać i zarządzać nowymi punktami ładowania samochodów elektrycznych, które będą dostępne w miejscach publicznych. To kolejny obszar, po inwestycjach w OZE i rynkach zagranicznych, w które wchodzi Budimex.

Budimex to największa grupa budowlana w Polsce. Lata doświadczeń, ekspercka wiedza, wysoko wykwalifikowana kadra oraz jakość realizacji na najwyższym poziomie sprawiają, że władze spółki z rozwagą wybierają swoich partnerów biznesowych. Dlatego też, podejmując decyzję o wkroczeniu na nowy dla siebie obszar elektromobilności, Budimex szukał doświadczonego kontrahenta.

– Elektromobilność to naturalny kierunek naszego rozwoju po pierwszych inwestycjach w farmy wiatrowe na lądzie. Od dłuższego czasu analizujemy, w jakim kierunku rozwija się ta branża. Uznaliśmy, że teraz jest najlepszy moment, aby powołać dedykowaną spółkę, która będzie rozwijać w naszej Grupie obszary związane z elektromobilnością – mówi Cezary Łysenko, Dyrektor Budownictwa Infrastrukturalnego Budimex.

– Szukając partnera, przeanalizowaliśmy oferty wiodących dostawców oprogramowania do zarządzania infrastrukturą stacji ładowania samochodów elektrycznych i to właśnie model biznesowy Elocity uznaliśmy za najbardziej odpowiadający naszym potrzebom. Nie bez znaczenia były również bardzo dobre opinie o firmie operatorów i właścicieli stacji ładowania. To Polska spółka, z dużym potencjałem i pozytywnym feedbackiem u dostawców sprzętu. Jest idealnym partnerem dla naszej Grupy – zaznacza Jakub Długoszek, Dyrektor Oddziału Budownictwa Infrastrukturalnego Północ.

W tej chwili Budimex rozmawia już z kilkudziesięcioma samorządami, deweloperami i inwestorami. Planuje w ciągu 24 miesięcy stworzenie ponad 100 punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Oferujemy na nasz koszt instalację gotowych stacji ładowania pojazdów, serwis i zarządzanie systemem. Po stronie naszych partnerów pozostaje jedynie udostępnienie powierzchni – dodaje Jakub Długoszek z Budimeksu.

Coraz bliżej zeroemisyjnego transportu

Podpisana właśnie umowa zakłada nabycie przez Budimex licencji na system Elocity dla własnych stacji ładowania oraz świadczenie usług ładowania dla odbiorców indywidualnych. Ogólnodostępne stacje będą dostępne w aplikacji Elocity, w której znajduje się już ponad 280 punktów, a liczba ta stale rośnie. Elocity specjalizuje się w zarządzaniu stacjami ładowania firm inwestujących w elektromobilność. Dzięki rozwiązaniom technologicznym partnerzy Elocity mogą błyskawicznie uruchamiać infrastrukturę bez konieczności dodatkowych zasobów.

– Od początku stawiamy sobie ambitne cele, dzięki którym jesteśmy obecnie jednym z liderów elektromobilności w Polsce – mówi Michał Baranowski, CEO Elocity – Intensywny rozwój naszej sieci możliwy jest między innymi właśnie dzięki inwestorom i firmom, które ufają naszemu doświadczeniu. Współpraca z Budimeksem to kolejny, duży krok, zarówno dla samego Elocity, jak i dla stale rosnącej grupy kierowców wybierających ekologiczne, elektryczne samochody. Wzrost zainteresowania dużych inwestorów tematyką elektromobilności pokazuje, że najwyższy czas dostrzec biznesowy potencjał branży – zaznacza Baranowski.

Idealny moment na dołączenie do grona pionierów


Obie firmy wiążą ze współpracą spore nadzieje i nastawiają się na długofalowe działania. Łączy je otwartość, podobne cele i spójne spojrzenie na kwestie dotyczące rozwoju zeroemisyjnego transportu w naszym kraju.

– Bardzo się cieszymy, że Budimex znajdzie się w gronie firm budujących rynek elektromobilności w Polsce – podkreśla Jakub Długoszek. – Od lat wyznaczamy standardy w branży budowlanej, teraz przyszedł czas na nowe wyzwania. Bycie częścią rewolucji transportowej traktujemy nie tylko jako zaszczyt, ale również jako nasz wkład w ochronę środowiska i pozytywną zmianę dotychczasowych standardów motoryzacyjnych – zaznacza Budimex.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony