Partnerzy serwisu:

Budimex wśród płacących najwyższe podatki

ep. 26.07.2021

Budimex wśród płacących najwyższe podatki
fot. Budimex
Budimex jest w pierwszej trzydziestce firm, które w 2020 roku zapłaciły najwyższe podatki. Znajduje się na 29. miejscu. Firma zapłaciła najwyższe podatki spośród wszystkich firm budowlanych i jako jedyna znalazła się w czterdziestce największych płatników do budżetu. Takie dane wynikają z rankingu opracowanego przez Bussiness Insider.
Według raportu Business Insider, Budimex wpłacił do budżetu państwa 722 mln złotych. To o 27 proc., tj. 154 mln zł więcej niż rok wcześniej. W sumie 40 podmiotów płacących najwyższe podatki wniosło 99 mld zł. Budimex znalazł się w tym gronie jako jedyna firma budowlana. Awansował jednocześnie o jedno miejsce w górę w stosunku do danych z roku 2019.

W czołówce zestawienia znalazły się kolejno: Philip Morris Polska, PKN Orlen oraz PZU. Wśród płacących wysokie podatki są także m.in. tacy giganci jak KGHM, PGNiG, mbank, Poczta Polska czy Grupa Azoty. Za Budimeksem z rankingu uplasował się m.in. Lotos.

Budimex w poniedziałek opublikował wyniki finansowe za I półrocze. Z podanych informacji wynika, że Grupa zwiększyła zysk o 222 proc. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników Grupy Budimex w pierwszym półroczu 2021 roku. Pomimo trudnych warunków rynkowych odnotowaliśmy znaczący wzrost zysku brutto Grupy w ramach działalności kontynuowanej (czyli budowlanej i usługowej) z 91 milionów złotych w pierwszym półroczu 2020 roku do 260 milionów złotych w pierwszym półroczu 2021 – mówi Artur Popko, prezes Zarządu Budimex SA.

Firma ze spokojem patrzy w przyszłość. – Analizując aktualny portfel (prawie 13 mld zł – dop. red.), zlecenia z szansą na podpisanie i nasz harmonogram robót spodziewamy się, że druga połowa roku przyniesie poprawę rocznej dynamiki przychodów ze sprzedaży – mówi prezes.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony