Partner serwisu

Budimex wybrany do budowy obwodnicy na Mazowszu

Elżbieta Pałys 12.11.2020

Budimex wybrany do budowy obwodnicy na Mazowszu
fot. Google Maps
Oferta firmy Budimex została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Lipska w ciągu DK-79. To propozycja z czwartego miejsca pod względem ceny.
Zadaniem wykonawcy ma być przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji oraz wybudowanie drogi. Trasa pobiegnie na osi północ – południe po zachodniej stronie miasta.

W przetargu na to zadanie GDDKiA otrzymała 6 ofert. Wszystkie były tańsze niż szacunek zamawiającego, z czego ta która była wyceniona najniżej była warta ok. 56 proc. kwoty GDDKiA.

Ostatecznie inwestor zdecydował się na odrzucenie trzech wycenionych najniżej. Po odwołaniu jednego z wykonawców sprawą zajmowała się Krajowa Izba Odwoławcza, podtrzymała jednak stanowisko inwestora, który odrzucił ofertę.

Wskazana jako najkorzystniejsza oferta Budimeksu jest warta 109,9 mln zł (budżet GDDKiA na to zadanie wynosi 155,6 mln zł).

Jeśli nie będzie odwołań od rozstrzygnięcia podpisana zostanie umowa.

Obwodnica Lipska ma się zaczynać ok. 350 m na północ od skrzyżowania z drogą wojewódzką 754, a kończyć około 500 m od nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 747. Będzie jedną z dziewięciu inwestycji planowanych na Mazowszu w ramach Programu budowy 100 obwodnic.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony