Partner serwisu

Budimex wybrany do budowy S10 Bydgoszcz – Emilianowo

ep. 17.11.2021

Budimex wybrany do budowy S10 Bydgoszcz – Emilianowo
fot. Google Maps
Pierwszy z przetargów dotyczących budowy drogi ekspresowej S10 między Toruniem i Bydgoszczą rozstrzygnięty. Odcinek Bydgoszcz Południe – Emilianowo ma wykonać Budimex. Oferta tej firmy została uznana za najkorzystniejszą.
Wybrana propozycja ma wartość 409,8 mln zł. Jest najtańsza spośród 9 złożonych ofert. Jeśli nie będzie odwołań od rozstrzygnięcia, GDDKiA podpisze umowę z wykonawcą. Wcześniej kontrolę uprzednią przeprowadzi jeszcze Prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

Odcinek S10, o którym mowa, liczy 8,9 km. Przetarg, oprócz budowy drogi ekspresowej, obejmuje także rozbudowę drogi krajowej nr 25 na odcinku 5,3 km. W ramach kontraktu przebudowany będzie węzeł Bydgoszcz Południe, a wybudowane zostaną węzeł Emilianowo oraz dwa Miejsca Obsługi Podróżnych. Trzeba także wykonać dwa węzły: Zielona i Brzoza w ciągu DK-25.

Cała, planowana wcześniej przez rząd do budowy w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego trasa S10 między Toruniem i Bydgoszczą została podzielona na 4 odcinki realizacyjne. Trzy pozostałe czekają jeszcze na wybór wykonawcy, ale GDDKiA ma już wszystkie oferty.

W przypadku odcinka Emilianowo – Solec ofertę z najniższą ceną złożył Budimex, na odcinek Solec – Toruń Zachód najtańsze jest konsorcjum Kobylarnia i Mirbud, a na fragment od węzła Toruń Zachód do węzła Toruń Południe – konsorcjum na czele z NDI.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony