Partnerzy serwisu:

Budimex wybrany do budowy S19 Kamień – Sokołów Małopolski

Elżbieta Pałys 08.11.2018

Budimex wybrany do budowy S19 Kamień – Sokołów Małopolski
fot. ROmas
Oferta Budimeksu warta 286,4 mln zł została wskazana jako najkorzystniejsza w przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S19 pomiędzy węzłami Kamień i Sokołów Małopolski. To kolejne rozstrzygnięcie w sprawie tego przetargu.
Chodzi o budowę fragmentu przyszłej ViaCarpatia o długości 7,9 km. Przetarg (dwuetapowy) na jego budowę został ogłoszony jeszcze jesienią 2015 roku. Oferty zostały otwarte w listopadzie ubiegłego roku.

 
fot. GDDKiA
Wpłynęło 9 ofert, z tego tylko jedna oferta mieściła się w kosztorysie inwestora. To propozycja konsorcjum na czele z Mostostalem Warszawa (partner Acciona) warta blisko 234,5 mln zł przy kosztorysie na poziomie 275,6 mln zł. To ona była pierwszym wyborem inwestora.

Wybór ten został unieważniony przez KIO, po czym inwestor, tego samego dnia, jako najkorzystniejszą ponownie wskazał ofertę Mostostalu. Sprawa ponownie trafiła do KIO (odwoływał się Budimex). Rozstrzygniecie zostało unieważnione, a orzeczenie Izby podtrzymał sąd.

Wczoraj GDDKiA poinformowała o unieważnieniu rozstrzygnięcia a dziś o dokonaniu nowego wyboru oferty najkorzystniejszej. Jest nią propozycja z drugiego miejsca złożona przez Budimex.

Na dzień rozstrzygnięcia, poza ofertą Budimeksu, z dziewięciu złożonych ofert ważna pozostaje jeszcze tylko oferta firmy Intercor wyceniona na 297 mln zł. Większość oferentów, w tym wybierany wcześniej Mostostal, nie przedłużyła ważności swoich ofert.

Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie trasy, uzyskanie pozwolenia budowlanego i wykonanie robót aż do decyzji pozwalającej na użytkowanie trasy. W ramach kontraktu powstaną dwa węzły drogowe – na początku i na końcu blisko 8-kilometrowej trasy.

Omawiany odcinek to jeden z trzech (tzw. odc. C), na który podzielono projektowaną drogę od Niska do Sokołowa. Odcinek B Podgórze – Kamień będzie realizował Budimex – umowa została zawarta we wrześniu. W przypadku odcinka A wybór wykonawcy był dwukrotnie unieważniany. Na dziś aktualne pozostaje rozstrzygnięcie z 21 września wskazujące jako najkorzystniejszą ofertę konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony