Partnerzy serwisu:

Budimex wybrany do budowy S7 Modlin – Czosnów

ep. 19.03.2020

Budimex wybrany do budowy S7 Modlin – Czosnów
Fot. Google Maps
Warta blisko 600 mln zł oferta firmy Budimex została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 od Modlina do Czosnowa. To pierwsze rozstrzygnięcie dotyczące trasy ekspresowej pomiędzy Płońskiem i Czosnowem.
Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji oraz budowa odcinka drogi ekspresowej o długości 9,7 km. Droga będzie miała dwie jezdnie po trzy pasy ruchu.

GDDKiA wybierała spośród 6 ofert. Budimex zaproponował najniższą cenę wynoszącą 598,797 mln zł. W dniu otwarcia ofert GDDKiA dysponowała kwotą 542,308 mln zł, ale jak informowaliśmy niedawno, minister infrastruktury przyznał na ten cel dodatkowe środki.

Droga ekspresowa od Czosnowa do Płońska będzie budowa w śladzie istniejącej drogi krajowej nr 7. W ramach kontraktu powstaną węzły: Modlin i Błonie. Poza ty zmieni się most na Wiśle w Zakroczymiu - jego konstrukcja zostanie uzupełniona o chodnik (powstanie na jezdni w stronę Gdańska) oraz ścieżkę rowerową planowaną na jezdni w stronę Warszawy.Wyświetl większą mapę

Powstaną drogi równoległe na potrzeby obsługi przyległego terenu, wykonane zostaną urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Teraz jeszcze do 30 marca jest jeszcze czas na odwołania od rozstrzygnięcia.

Odcinek Czosnów – Modlin jest jednym z trzech odcinków realizacyjnych, na które podzielono budowę ekspresówki od Czosnowa do Płońska. Dwa pozostałe, tj. Modlin – Załuski oraz Załuski – Siedlin czekają jeszcze na rozstrzygnięcie.

Cała trasa ma mieć ok. 34,5 km.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony