Partnerzy serwisu:

Budimex wybuduje obwodnicę Wałbrzycha. Kontrakt podpisany

ep. 05.04.2019

Budimex wybuduje obwodnicę Wałbrzycha. Kontrakt podpisany
Fot. Google Maps
Można odliczać czas do momentu gdy Wałbrzych będzie można ominąć obwodnicą. Jej budowę powierzono Budimeksowi. Zadanie ma być zrealizowane w ciągu 20 miesięcy.
Ze strony inwestora kontrakt z Budimeksem podpisali Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu. Umowa jest warta 207 mln zł brutto. Na realizację tej wyczekiwanej inwestycji firma ma 20 miesięcy.

Obwodnica Wałbrzycha ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 35. Ma mieć 6 km długości. Dla trasy przewidziano przekrój dwujezdniowy z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

W ciągu obwodnicy powstaną dwa węzły: Żeromskiego i Reja. Do wybudowania są także m.in. 3 wiadukty w ciągu obwodnicy, kładka i przejście podziemne dla pieszych, kanalizacja deszczowa, zbiorniki retencyjne i ekrany akustyczne.

– Bardzo dużo ludzi było zaangażowanych w przygotowanie tej inwestycji. Bardzo długa walka. Wiem, że przez mieszkańców Wałbrzycha ta inwestycja jest długo wyczekiwana. Ja mam tylko nadzieję, że w czerwcu 2021 roku skończymy tę inwestycję, ona będzie oddawana i wtedy będę mógł podziękować wszystkim Państwu – mówił Grzegorz Domaradzki, dyrektor Oddziału Południowego Budownictwa Infrastrukturalnego Budimex SA.

Planowana trasa odciąży centrum Wałbrzycha oraz Szczawna-Zdroju. Poprawi komunikację w relacji północ-południe oraz zwiększy bezpieczeństwo podróżnych.

Miasto czekało na tę inwestycję od dawna. Do jej realizacji potrzebna była jedna współpraca dwóch inwestorów, krótki odcinek planowanej trasy znajduje się bowiem poza granicami Wałbrzycha (na terenie gminy Szczawno Zdrój) i nie podlega miastu na prawach powiatu, lecz GDDKiA.

Obwodnica będzie ważna zarówno dla miasta, jak i całego regionu. Wraz z nią powstanie nowy kanał komunikacyjny w kierunku S3. Wyprowadzi także ruch, a tym samym zmniejszy uciążliwości związane z transportem w Szczawnie Zdroju, co jest istotne dla zachowania przez tę miejscowość statusu uzdrowiska.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony