Partner serwisu

Budimex wygrał przetarg drogowy na Słowacji

inf. pras./Redakcja 11.07.2022

Budimex wygrał przetarg drogowy na Słowacji
fot. mat. pras.
Oferta Budimeksu jest najkorzystniejsza na budowę autostrady D1 Bratysława – Triblavina na Słowacji. To pierwszy przetarg wygrany przez Budimex w tym kraju.
Autostrada ma powstać na zlecenie Zarządcy Dróg Krajowych na Słowacji (Národná diaľničná spoločnosť). Ma mieć 16,8 km i będzie budowana w formule zaprojektuj i wybuduj. Wartość oferty złożonej przez Budimex wynosi 110 mln 850 tysięcy euro netto.

To pierwszy kontrakt wygrany przez Budimex na Słowacji od momentu wejścia na ten rynek w 2021 roku i jednocześnie trzeci kontrakt wygrany za granicą w ciągu ostatniego roku  – poinformował największy polski wykonawca budowlany. Wcześniej dwa kontrakty budowlane Budimex wygrał w Niemczech. Obecnie poza rynkiem polskim firma działa także na Litwie, w Niemczech i w Czechach. Mowa o działalności w zakresie budownictwa energetycznego, drogowego i kolejowego.

W ramach inwestycji na Słowacji planowana jest pełna rozbudowa autostrady D1, w tym wymiana konstrukcji drogowej na odcinku od Vajnor do węzła Triblavina oraz zapewnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy autostradami D1 i D4. Chodzi o połączenie z już wybudowanymi fragmentami odgałęzień węzła Ivanka Sever D4, które będą wymagały modyfikacji pod kątem budowy objazdów oraz dokończenie części obiektów autostrady D4 prowadzących pod D1 wraz z uzyskaniem niezbędnych zezwoleń.

Kontrakt obejmie także budowę kolektorów od skrzyżowania Vajnory do węzła Ivanka, koordynację z autostradą D4 oraz wymianę jezdni w rejonie MÚK Triblavina. Dokończenia wymaga również system informatyczny. 

W ramach inwestycji przewidziano budowę 19 obiektów inżynieryjnych z czego dwa najdłuższe mają po 138 metrów i są zlokalizowane na węźle przecinającym autostradę.

Zadanie ma być realizowane pod ruchem. Prace projektowe, jak zapowiada wykonawca, rozpoczną się niezwłocznie po podpisaniu umowy. Na realizację prac Budimex będzie miał 3 lata od podpisania umowy, a na wykonany obiekt udzieli 5-letniej gwarancji.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony