Partnerzy serwisu:

Budimex wykona kolejny odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

Redakcja 31.07.2019

Budimex wykona kolejny odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia
Fot. Google Maps
Umowa na budowę kolejnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia podpisana. Chodzi o fragment trasy na południu miasta, który skomunikuje ul. Grota-Roweckiego z rondem w Żernikach na drodze 395 oraz ul. Buforową. Samorząd województwa dolnośląskiego zlecił zadanie firmie Budimex.
Droga o długości 2,5 kilometra ma być gotowa za ok. dwa lata. Koszt inwestycji to 31 mln zł.

– Umowa, którą podpisaliśmy z wykonawcą została zawarta w trybie zaprojektuj i wybuduj. Oprócz nowej drogi powstaną tam także chodniki, ścieżki rowerowe, ekrany akustyczne i oczywiście pasy zieleni – mówił cytowany w komunikacie Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Nowy odcinek drogi wojewódzkiej będzie przedłużeniem istniejącej już 13-kilometrowej drogi okalającej aglomerację Wrocławską od strony południowo-wschodniej.

Jak przypomina urząd, obwodnica droga od ul. Karkonoskiej do ronda w Żernikach miała być budowana jako jeden fragment. Pojawiły się jednak problemy w postaci przedłużających się procedur i protesty mieszkańców miejscowości Wysoka. Z tego powodu zadanie podzielono na dwa krótsze fragmenty: pierwszy między ul. Grota Roweckiego z rondem w Żernikach i DW-395 oraz ul. Buforową, na który podpisano umowę, drugi od ul. Karkonoskiej do Buforowej. Na tę część procedura przetargowa, która wyłoni wykonawcę w trybie zaprojektuj i wybuduj jeszcze się nie zakończyła. Inwestor liczy, że uda się sfinalizować przetarg przed końcem sierpnia.PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony