Partner serwisu

Budimex wykona obiekt dla Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

inf. pras./red. 03.08.2022

Budimex wykona obiekt dla Uniwersytetu Morskiego w Gdyni
fot. mat. pras.
Już 2024 roku studenci będą mogli korzystać z nowoczesnego Centrum Sportu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Władze uczelni podpisały umowę z wykonawcą inwestycji – firmą Budimex.
– Wybudowanie Centrum Sportu dla studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni jest niezwykle ważnym i priorytetowym zadaniem dla uczelni odpowiedzialnej za kształcenie kadry morskiej – podkreśla rektor Adam Weintrit. – Budowa, która rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu jest inwestycją konieczną, na którą społeczność Uniwersytetu oczekuje od kilku lat, jednocześnie podniesie atrakcyjność uczelni. W naszym centrum sportu pierwszeństwo będą mieli studenci, doktoranci i pracownicy Uniwersytetu, ale jestem przekonany, że ten obiekt będzie służył też mieszkańcom Gdyni i funkcjonował przez siedem dni w tygodniu, od rana do wieczora – dodaje rektor Uniwersytetu Morskiego.

Kontrakt jest realizowany w formule „buduj”. – Przekazanie budynku inwestorowi z pozwoleniem na użytkowanie, planujemy w ciągu 22 miesięcy od daty podpisania umowy, tj. do czerwca 2024 roku. Jako generalny wykonawca jesteśmy wiarygodnym partnerem, cenionym za dotrzymywanie zobowiązań umownych. Do realizacji inwestycji angażujemy sprawdzonych partnerów/kontrahentów oraz doświadczoną kadrę inżynierską gwarantującą jakość i terminowość. – mówi Jakub Nagraba – dyrektor Dywizji Budownictwa Ogólnego Budimex. Przypomina, ze Budimex dla tego samego inwestora realizuje także budowę Centrum Offshore w Gdańsku.

– Cały obiekt zaprojektowany jest tak, aby jak najlepiej odpowiadał naszym potrzebom. Przykładem niech będzie przestrzeń w hali sportowej, którą będzie można w miarę potrzeb, dostosować do różnych zajęć sportowych czy rekreacyjnych. Można ją będzie np. szybko podzielić na trzy niezależne boiska do siatkówki, z których każde spełnia wymogi FIVB. Jeśli dodamy do tego ściankę wspinaczkową, strefę fitness, saunę, to widać, że dzięki temu obiektowi będziemy mogli znacznie poszerzyć i uatrakcyjnić ofertę zajęć sportowych i rekreacyjnych dla naszych studentów i pracowników – podkreśla dr Andrzej Lachowicz, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji UMG.

Powierzchnia zabudowy to 2199,59 m2, a kubatura 38 460,21 m3. Całkowita powierzchnia wynosi 6 983 m2. Budynek będzie wysoki na blisko 12 m, będzie miał 4 kondygnacje naziemne i jedną podziemną.

Projekt architektoniczny opracowała firma ART Projekt K&M. 

Inwestycja zrealizowana zostanie na terenie kampusu UMG przy ulicy Morskiej, w miejscu wyburzonej w 2020 roku poprzedniej hali sportowej. Z uwagi na zły stan techniczny i wysokie koszty utrzymania obiektu modernizacja hali okazała się zbyt kosztowna i niecelowa.

Jak informuje Kanclerz Uniwersytetu Morskiego, Filip Malata, plac budowy pod Centrum Sportu UMG zostanie przekazany 5 sierpnia 2022 roku. Do końca roku wykonane zostaną prace przygotowawcze, geodezyjne, roboty ziemne, konstrukcyjne oraz instalacyjne. Otwarcie kompleksu sportowego zaplanowano na drugi kwartał 2024 r. Koszt inwestycji wraz z wyposażeniem wynosi ok. 55 mln zł. Inwestycja realizowana będzie ze środków własnych i budżetu państwa, w postaci dotacji celowej Ministerstwa Infrastruktury.

W planach Uniwersytetu Morskiego w Gdyni jest również budowa nowego domu studenckiego, usytuowanego w bezpośrednim sąsiedztwie głównej siedziby Uczelni, będącego kontynuacją budowy Centrum Sportu jako etap drugi inwestycji.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony