Partnerzy serwisu:

Budimex wykona obwodnicę Lipska. Jest umowa

Redakcja 11.12.2020

Budimex wykona obwodnicę Lipska. Jest umowa
fot. GDDKiA Warszawa
Warszawska GDDKiA podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Lipska w ciągu DK-79. Obwodnica realizowana w ramach Programu budowy 100 obwodnic będzie miała pond 6,5 km długości. Wybuduje ją Budimex.
– Inwestycje drogowe nie tylko wpływają na rozwój miast i regionów, ale także poprawiają jakość życia ich mieszkańców. Dlatego kontynuujemy działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i przepustowości sieci dróg krajowych – mówi Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Podpisana umowa ma wartość prawie 110 mln zł. Wybrany wykonawca – Budimex – ma ją wykonać w ciągu 35 miesięcy. Pierwsze 12 miesięcy to czas na złożenie wniosku o wydanie decyzji ZRID. Po tym okresie do czasy realizacji nie będą wliczane okresy zimowe.

Finał prac planowany jest na II kwartał 2024 r.

Trasa o długości 6,4 km będzie poprowadzona w układzie północ-południe, po zachodniej stronie Lipska. Początek obwodnicy planowany jest około 350 m na północ od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 754, a koniec około 500 m od nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 747.

Obwodnica Lipska, po zbudowaniu i oddaniu do ruchu, wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta, który obecnie odbywa się drogą krajową nr 79. Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w Lipsku. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego odbywającego się z Warszawy. Będzie stanowić również uzupełnienie dla nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 747.

– Już niebawem ogłosimy wykonawców kolejnych 9 inwestycji, które obecnie są w przetargu. Ich łączna długość to 79,6 km, a wartość 1,8 mld zł – zapowiedział Tomasz Żuchowski.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony