Partnerzy serwisu:

Budimex wykona obwodnicę Suchowoli?

Redakcja 09.04.2021

Budimex wykona obwodnicę Suchowoli?
fot. GDDKiA
Oferta Budimeksu okazała się najkorzystniejsza w przetargu na projekt i budowę obwodnicy Suchowoli w ciągu drogi krajowej nr 8 Białystok – Augustów.
Wybrana oferta jest warta 249,14 mln zł. Została wybrana spośród 4 złożonych propozycji. Jednocześnie jest to oferta z najniższą ceną.

Jeśli nie będzie odwołań, umowa z wykonawcą zostanie podpisana.

Obwodnica Suchowoli będzie częścią drogi krajowej nr 8. Pozwoli na ominięcie przez ruch tranzytowy nie tylko Suchowoli, ale także miejscowości: Zagórze, Wysokie, Skindzierz, Chodorówkę Nową, Poświętne oraz Krzywą. 

Inwestycja rozpocznie się ok. 12 kilometrów na południe od miasta. Jej początek będzie stanowiło rondo pomiędzy miejscowościami Kumiała i Zagórze, a koniec dwa kilometry na północ, na włączeniu do istniejącej drogi krajowej nr 8 na wysokości m. Głęboczyzna i skrzyżowaniem z drogą gminną nr 103480B.

W ramach 15-kilometrowej obwodnicy Suchowoli powstanie pięć skrzyżowań (z tego 4 to ronda), ponad 180-metrowa estakada, pięć mostów w ciągu drogi krajowej nr 8 oraz dwa w ciągu dodatkowych jezdni, które zostaną wybudowane w ramach tego zadania. Powstanie też dziewięć wiaduktów, przejścia dla zwierząt oraz drogi do obsługi ruchu lokalnego.

Budowa obwodnicy Suchowoli ma kluczowe znaczenie dla poprawy przepustowości i prędkości ruchu tranzytowego w ciągu DK-8, a także dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w korytarzu istniejącej DK nr 8. Pozwoli na odseparowanie ruchu lokalnego (w tym pojazdów rolniczych) od ruchu tranzytowego.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony