Partnerzy serwisu:

Budimex wykona obwodnicę Szczecinka

ep. 14.07.2021

Budimex wykona obwodnicę Szczecinka
fot. Google Maps
Ponad 106 mln zł jest wart kontrakt obejmujący projekt i budowę obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi krajowej nr 20. Zadanie zrealizuje Budimex.
To druga umowa budowlana (po obwodnicy Gryfina) w ramach Programu budowy 100 obwodnic w woj. zachodniopomorskim i jednocześnie dziewiąta podpisana w tym roku w skali kraju. – Krok po kroku realizujemy cele tego Programu – ważne nie tylko dla kierowców, ale również mieszkańców miejscowości, z których wyprowadzamy ruch tranzytowy – mówi cytowany w komunikacie szef GDDKiA Tomasz Żuchowski.

Szczecinek od jesieni 2019 roku ma już obwodnicę w ciągu drogi ekspresowej S11 nie rozwiązała ona jednak całkowicie ruchu tranzytowego w mieście. Przez centrum prowadzi bowiem DK-20.

Planowana trasa ominie Szczecinek od południa i połączy się z drogą S11 w rejonie miejscowości Miękowo, gdzie powstanie nowy węzeł drogowy.

Obwodnica będzie jednojezdniową drogą klasy GP o długości 4,3 km. W ramach inwestycji powstaną m.in. dwa ronda oraz wiadukt nad linią kolejową. 

Umowa zawarta z Budimeksem ma wartość 106,6 mln zł. Ma być wykonana z ciągu 35 miesięcy, przy czym pierwszych 17 miesięcy to czas na uzyskanie decyzji ZRID. Droga ma być gotowa w 2025 roku.

Nadzór nad realizacją umowy będzie sprawowała firma NBQ.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony