Partnerzy serwisu:

Budimex z najtańszą ofertą na obwodnicę Sztabina

ep. 11.02.2021

Budimex z najtańszą ofertą na obwodnicę Sztabina
Fot. Google Maps
Cztery oferty otrzymała GDDKiA w przetargu na projekt i budowę obwodnicy Sztabina w ciągu drogi krajowej nr 8. Wszystkie wycenione znacznie niżej niż kwota jaką dysponuje zamawiający. Najtańszy jest Budimex.
Największa firma budowlana wyceniła tę inwestycję na 134,825 mln zł. Kolejni oferenci proponują następujące kwoty: Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor – 150,780 mln zł, konsorcjum Porr i Unibep – 158,271 mln zł, Strabag – 194,725 mln zł. GDDKiA oszacowała zadanie na 242,242 mln zł. Powstaną na szlaku wiodącym od Białegostoku w kierunku granicy z Litwą. Łącznie będą miały 19,3 km długości.

Obwodnica Sztabina ma mieć 4,2 km długości i będzie droga klasy GP. W ramach inwestycji zaplanowano trzy skrzyżowania. Powstać ma też estakada nad doliną Biebrzy. Zaplanowano ją jako 11-przęsłowy obiekt o długości ponad 700 m, z czego 500 m będzie przechodziło nad Biebrzańskim Parkiem Narodowym.

Na realizację przewidziano 44 miesiące.

Obwodnica powstanie na trasie prowadzącej z Białegostoku do granicy z Litwą. Na tej samej trasie planowana jest jeszcze jedna obwodnica – omijająca Suchowolę. Przetarg na jej realizację jest w toku. Otwarcie ofert ma nastąpić w przyszłym tygodniu.

Na S8 w stronę granicy z Litwą planowana jest także obwodnica Białobrzeg. Obecnie trwa analiza ofert w przetargu na opracowanie koncepcji programowej.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony