Partnerzy serwisu:

Budimex z największą szansą na przejęcie S5 Nowe Marzy – Dworzysko

ep. 13.01.2020

Budimex z największą szansą na przejęcie S5 Nowe Marzy – Dworzysko
fot. GDDKiA
Wiadomo, czyja oferta zdobyła najwięcej punktów w przetargu na kontynuację S5 Nowe Marzy – Dworzysko po firmie Impresa Pizzarotti. GDDKiA najwyżej oceniła Budimex. Przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty.
W województwie kujawsko-pomorskim są do dokończenia 3 odcinki S5, gdzie doszło do rozwiązania umowy z włoskim wykonawcą. W ubiegłym tygodniu wskazano najkorzystniejszą ofertę dla odcinka Bydgoszcz Błonie – Szubin Północ (konsorcjum Mirbud i Kobylarnia).

Największą szansę na wygranie przetargu dla odcinka Nowe Marzy – Dworzysko ma Budimex. To oferta złożona przez tego wykonawcę zdobyła najwięcej punktów. GDDKiA nie dokończyła jeszcze procedury związanej z oceną ofert.

Mowa o odcinku liczącym 23,3 km. Oferty na kontynuację złożyło 6 wykonawców. Propozycja Budimeksu była najtańszą z nich. Ma wartość 566,786 mln zł. Wykonawca powinien zrealizować zadanie w ciągu 20 miesięcy.

Nie znamy jeszcze wykonawcy dla trzeciego z odcinków S5, tj. Dworzysko – Aleksandrowo. Dla tego, liczącego 22,4 km odcinka ofertę z najniższą ceną złożyło konsorcjum Kobylarnia i Mirbud. Wykonawca wycenił prace na niespełna 448 mln zł.

Umowy z firmą Impresa Pizzarotti zostały rozwiązane w czerwcu 2019 roku. Firma realizowała 3 z siedmiu odcinków S5 w województwie kujawsko-pomorskim. Mobilizacja na kontrakcie nie była jednak wystarczająca – wykonawca oczekiwał dopłaty w związku ze wzrostem kosztów na rynku, żądania te jednak nie zostały spełnione. GDDKiA rozwiązała umowy.PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony