Partnerzy serwisu:

Budimex z szansą na dokończenie obwodnicy w zachodniopomorskim

Elżbieta Pałys 05.01.2021

Budimex z szansą na dokończenie obwodnicy w zachodniopomorskim
fot. GDDKiA
Oferta złożona przez Budimex została najwyżej oceniona w przetargu na budowę obwodnicy Warzymic i Przecławia w ciągu DK-13. Wykonawca zaproponował cenę 85,972 mln zł.
Mowa o pierwszym z dwóch odcinków, na które podzielono zadanie, którego wcześniej nie zrealizował Energopol Szczecin. Omawiany fragment zawiera się między węzłami Rondo Hakena i Siodło Górne. O przyznaniu ofercie Budimeksu najwyższej punktacji poinformował wykonawca. Przetarg ostatecznie nie został jeszcze rozstrzygnięty.

Oferta Budimeksu w ty przetargu była najtańsza spośród sześciu, które wpłynęły do szczecińskiej GDDKiA. Miała wartość niższą niż wskazywał szacunek inwestora – 124,140 mln zł.

Obwodnica Warzymic i Przecławia pierwotnie była zlecona Energopolowi Szczecin. Kontrakt został jednak rozwiązany. W postępowaniu na dokończenie prac podzielono ja na dwa odcinki. To dlatego, że w międzyczasie ogłoszony został przetarg na obwodnicę Kołbaskowa, która ma stanowić kontynuację obwodnicy Przecławia i Warzymic. Tę inwestycje zaplanowano w ramach Programu budowy 100 obwodnic.

Zdecydowano więc o przeprojektowaniu części obwodnicy Przecławia i Warzymic w obszarze węzła łączącego obie inwestycje. Z kolei na drugim odcinku od Siadła Górnego do węzła Szczecin Zachód, będzie w przyszłości częścią Zachodniej Obwodnicy Szczecina w ciągu S6, dla której obecnie wykonywana jest dokumentacja koncepcyjna. Oznacza to, że także w tym przypadku wprowadzone zostaną korekty w projekcie. Dla tego odcinka na razie będą realizowane tylko prace projektowe.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony