Partnerzy serwisu:

Budimex z ważnym wyróżnieniem w zakresie CSR

inf. pras. 10.06.2020

Budimex z ważnym wyróżnieniem w zakresie CSR
fot. mat. pras.
Budimex zdobył Złoty Listek CSR Polityki, czyli najwyższe z możliwych wyróżnienie w tym rankingu. To najbardziej prestiżowa i wartościowa nagroda z zakresu CSR na rynku, którą w tym roku otrzymało jedynie czternaście firm, wśród nich: PKN Orlen, Santander, Millenium, Polpharma, Tauron Polska czy Energia SA.
– Odpowiedzialność i zaangażowanie jest naturalną częścią filozofii naszego działania na rynku. Jako generalny wykonawca dotrzymujemy terminów i zobowiązań wobec naszych inwestorów. Prowadzimy programy duże i długoterminowe programy społeczne: Strefa Rodzica i Hello ICE z których skorzystało już ponad pół miliona dzieci – mówi Cezary Mączka – Członek Zarządu Budimex SA któremu podlegają działania CSR w firmie.

Tygodnik Polityka we współpracy z firmą doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu co roku przygotowują zestawienie Złotych, Srebrnych i Białych Listków CSR Polityki.

Złoty Listek CSR Polityki otrzymują firmy, dla których realizacja wytycznych zawartych w normie ISO 26000 jest kluczowym elementem strategicznych działań w biznesie oraz w relacjach z interesariuszami, w tym z pracownikami. Firmy opierają swoje działania o najlepsze lokalne i globalne praktyki zarządcze oraz stosują międzynarodowe standardy. Dodatkowo istotnym elementem ich zarządzania czynnikami ESG jest całościowy system zarządzania etyką oraz spisany i publiczny dokument, który definiuje zasady postępowania w działalności biznesowej oraz najwyższe standardy zarządzania personelem. – O efektach swoich działań, informujemy cyklicznie w raportach pozafinansowych lub zintegrowanych przygotowanych w oparciu o międzynarodowe standardy, które podlegają zewnętrznej niezależnej weryfikacji – dodaje Cezary Mączka.

Budimex został także uhonorowany tytułem Firmy Dobrze Widzianej oraz awansował o 12 miejsc, w stosunku do roku ubiegłego, w Rankingu Odpowiedzialnych Firm publikowanym przez Dziennik Gazeta Prawna, zajmując 6. miejsce w klasyfikacji generalnej.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony