Partnerzy serwisu:

Budimex zaczyna współpracę z Hyundaiem. Skorzystają na tym obie strony

Jakub Rösler 13.08.2021

Budimex zaczyna współpracę z Hyundaiem. Skorzystają na tym obie strony
Polimery Policefot. Grupa Azoty
Budimex podpisał porozumienie z firmą Hyundai, na mocy której obie firmy będą współpracować przy realizacji inwestycji w branżach: infrastrukturalnej, petrochemicznej i energetycznej.
Hyundai podpisał umowę ramową zarówno z Budimexem, jak i należącym do niego, Mostostalem Kraków. W jej ramach przedsiębiorstwa będą realizować inwestycje w branży petrochemicznej, energetycznej, infrastrukturalnej i rafineryjnej. W związku z charakterem umowy, strony będą za każdym razem indywidualnie decydować czy chcą wspólnie kooperować przy danym zamówieniu.

W spotkaniu poświęconym podpisaniu umowy po stronie Budimeksu uczestniczył prezes Artur Popko, obecni byli również Jacek Lech – Prezes Zarządu Mostostal Kraków oraz Paweł Śmigała – Prokurent. Stronę Hyundai reprezentowali Won Ock Kim – Vice President, Szef Departamentu Infrastruktury energetyki odpowiedzialna za rynek europejski, Jung Ho Song, a także Iga Lis Członek Zarządu Hyundai Engineering Poland sp. z o.o. – spółka zależna HEC.

Polska spółka ma za zadanie wspierać koreańską firmę na etapie negocjacji z klientem, a w razie zwycięstwa w przetargu, także w jego realizacji. Hyundai chce w łatwiejszy sposób docierać do klientów na polskim rynku, co jest utrudnione z powodu pandemii.

– Obecnie Hyundai Engineering posiada w portfelu na rynku polskim dwa duże projekty w branży chemicznej i zamierza rozszerzać swoją działalność na rynku polskim w dłuższej perspektywie. Szczególnie w obecnej pandemicznej sytuacji współpraca z polskimi firmami przy realizacji projektów w Polsce jest dla Hyundai Engineering priorytetem, gdyż ogranicza ryzyko wynikające z załamania łańcucha dostaw. Hyundai Engineering dostrzega konieczność maksymalnego wykorzystania zasobów lokalnych w kraju realizacji projektu w zakresie materiałów, urządzeń oraz profesjonalnych podwykonawców, wszędzie tam gdzie jest to możliwe w zakresie technicznym jak i uzasadnione ekonomicznie, dlatego podpisanie umowy o strategicznej współpracy z Grupą Budimex jest milowym krokiem w celu realizacji projektów w Polsce – podkreśliła Won Ock Kim – Vice President Hyundai Engineering.

– Cieszymy się z podpisanej dziś umowy o strategicznej współpracy tym bardziej, że spółka Mostostal Kraków należąca do Grupy Budimex jest już obecnie w trakcie realizacji projektów z Hyundai o łącznej wartości ok. 48 mln zł. W 2020 roku zostały zawarte umowy na prace montażowe konstrukcji stalowej na projekcie Polimery Police oraz na dostawę konstrukcji stalowej podestów, również w ramach wymienionego projektu – komentuje Artur Popko, prezes Budimexu

Cytowani przez portal Puls Biznesu eksperci twierdzą, że na umowie skorzystają obie strony. Koreańczycy zyskają lepszy dostęp do polskiego rynku, a Budimex może uzyskać wiedzę i technologię do potencjalnego wykorzystania w przyszłości.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony