Partnerzy serwisu:

Budimex zbuduje nowy kocioł w Elektrociepłowni Żerań

inf. pras. 30.05.2019

Budimex zbuduje nowy kocioł w Elektrociepłowni Żerań
fot. mat. pras.
Oferta Budimeksu na budowę nowej kotłowni gazowej dla Elektrociepłowni Żerań w Warszawie o wartości 99.009.624 zł wygrała w przetargu PGNiG Termika na realizację tej inwestycji. To kolejne zlecenie Budimeksu w branży energetyczno-przemysłowej.
Inwestycję zrealizuje dywizja budownictwa energetycznego i przemysłowego Budimeksu. Kocioł szczytowo – rezerwowy KG2 o mocy 260 MW powstanie do grudnia 2021 roku.

Inwestycja będzie objęta trzyletnią gwarancją na urządzenia i pięcioletnią gwarancją na roboty budowlane.

Budimex systematycznie rozwija swój segment budownictwa sektora energetyczno-przemysłowego. W październiku 2018 roku Budimex zakończył inny kontrakt energetyczny: gazociąg Czeszów – Kiełczów dla Gaz System SA. Oprócz wielu projektów sektora odpadowego, ochrony środowiska, od 2014 roku firma buduje również w konsorcjum blok energetyczny w Elektrowni Turów. Umowa z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Oddział Elektrownia Turów obejmuje zaprojektowanie, zbudowanie i uruchomienie elektrowni o mocy 450 MWe.

Budowa ma zakończyć się w 2020 r., a jej całkowita wartość to ponad 3,5 mld zł. W lutym 2019 roku Konsorcjum: Budimex S.A. oraz Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe podpisały kontrakt na modernizację istniejącej instalacji odsiarczania spalin i układu odprowadzania spalin w TAURON Wytwarzanie Spółka Akcyjna – Oddział Elektrownia Łaziska. Z kolei w kwietniu tego roku konsorcjum Budimex S.A. oraz Mostostal Kraków S.A. wygrał przetarg na budowę gazociągu Strachocina – granica polsko-słowacka.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony