Partner serwisu

Budimex znacząco poprawił zysk. Wzrost o 130 proc.

Elżbieta Pałys 14.01.2021

Budimex znacząco poprawił zysk. Wzrost o 130 proc.
fot. mat. pras.
Szacunkowy skonsolidowany wynik finansowy netto Grupy Budimex za 4. kwartał 2020 roku wyniósł 207 mln zł. Stanowi to wzrost o 117 mln zł, tj. 130 proc. w stosunku do okresu porównawczego w roku 2019.
Jak poinformowano w komunikacie, Grupa Budimex odnotowała wzrost rentowności netto zarówno w segmencie deweloperskim, jak i w budowlanym.

Dobre wyniki było widać także w danych za s. kwartał. Wówczas zysk Grupy Budimex wyniósł 146 mln zł. Wzrost w stosunku do roku poprzedzającego był na poziomie 125 proc.

O spodziewanych dobrych wynikach mówił w rozmowie z portalem RynekInfrastruktury.pl prezes Dariusz Blocher. Przyznał, że rok 2020 w Budimeksie skończył się dobrze.

– Było dużo niewiadomych, sporo obaw, ale jeśli chodzi o wyniki finansowe, zakończyliśmy rok lepiej niż się spodziewaliśmy. Będziemy mieli w Budimeksie wyższą sprzedaż i większą gotówkę, wyniki finansowe też będą lepsze – mówił Dariusz Blocher.

Jak informował, środki zaradcze związane z Covid-19 kosztowały Budimex około 30 mln zł. Dobrym wynikom sprzyjała jednak m.in. otwarta postawa inwestorów publicznych i możliwość nieprzerwanego funkcjonowania placów budów.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony