Partnerzy serwisu:

Budowa mostów Pomorskich okiem drona [film]

Redakcja/inf. pras. 22.07.2020

Przebudowa mostów Pomorskich trwa. Wykonawca na północnej przeprawie wymienił już sporą część konstrukcji. Elementy zostały wypiaskowane i zabezpieczone przed korozją. Trwa układanie zbrojenia i przygotowania do wylewania betonu. Urząd Miejski we Wrocławiu opublikował film prezentujący mosty w budowie z perspektywy drona.
W ramach wartej około 70 milionów inwestycji wykonawca przebuduje trzy mosty: Północny, Środkowy i Południowy. Zmienią się również ulicę w ich obrębie, skrzyżowanie z ul. Księcia Witolda, powstaną nowe chodniki, torowisko tramwajowe i sieci podziemne. Pojawi się nowe oświetlenie i nowy przystanek tramwajowy.

W tej chwili główne prace koncentrują się na przeprawie północnej. Widać tam już nową konstrukcję mostów złożoną z prefabrykatów. Elementy są montowane, piaskowane i pokrywane zabezpieczeniem antykorozyjnym. Na pierwszych gotowych fragmentach wykonawca układa już szalunki oraz zbrojenia i przygotowuje się do wylewania nawierzchni betonowej.

Sporo dzieje się również na fragmencie pomiędzy mostem środkowym a północnym. Jednak tam prowadzone są prace głównie przy sieciach podziemnych. Inwestycja toczą się zgodnie z harmonogramem.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony