Partnerzy serwisu:

Budowa obwodnicy Kędzierzyna-Koźla za półmetkiem

Redakcja 17.10.2021

Budowa obwodnicy Kędzierzyna-Koźla za półmetkiem
fot. GDDKiA
W ciągu drogi krajowej nr 40 powstaje północna obwodnica Kędzierzyna-Koźla. Zaawansowanie prac sięga już ok. 60 proc. Inwestycję na zlecenie GDDKiA Opole realizuje Strabag Infrastruktura Południe.
Droga, która ominie miasto od północy będzie przedłużeniem istniejącej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla, która została oddana do ruchu w 2010 r.

Obwodnica powstaje w nowym śladzie. Rozpoczyna się rondem w ciągu DK-40, dalej omija Sławięcice oraz Ujazd, a następnie włącza się do DK-40 tuż za granicą woj. opolskiego i śląskiego, na terenie gminy Rudziniec.

Do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 426 będzie drogą jednojezdniową w układzie 2+1, natomiast od skrzyżowania będzie miała po jednym pasie w każdym kierunku.

Obecnie zaawansowanie rzeczowe jest na poziomie około 60 proc. – poinformowała GDDKiA. W ramach robót drogowych na całej długości trasy głównej położono warstwę podbudowy pomocniczej z kruszywa, a niemal na całym odcinku podbudowę bitumiczną. Częściowo wykonana już została warstwa wiążąca. Wykonawca kontynuuje prace przy budowie ronda turbinowego na początkowym odcinku obwodnicy na skrzyżowaniu z istniejącą D-K40.

W ramach zadania powstaje 18 obiektów inżynierskich. Obecnie prowadzone są prace, m.in. w zakresie zbrojenia i betonowania przyczółków oraz płyt ustroju nośnego. Najdłuższy obiekt powstaje na obiekcie nad kanałem Gliwickim, gdzie zakończono już prace związane z montażem konstrukcji stalowej. Obiekt został zaprojektowany jako jednoprzęsłowy ustrój belkowy wzmocniony łukiem. Głównymi elementami są tutaj łuki stalowe, do których podwieszony jest pomost stalowy z płytą betonową.

Planowany termin zakończenie prac na obwodnicy to IV kwartał 2022 r.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony