Partnerzy serwisu:

Budowa tunelu na S7 trwa przy specjalnych środkach przeciwko COVID-19

mr/inf. pras. 18.03.2020

Budowa tunelu na S7 trwa przy specjalnych środkach przeciwko COVID-19
fot. GDDKiA
Nadzwyczajna sytuacja epidemiologiczna wpływa na każdy sektor gospodarki, również na budownictwo. Na terenie obiekty infrastrukturalnych będących w realizacji muszą wprowadzone odpowiednie działanie prewencyjne, dotyczące trwającej pandemii wirusa COVID-19. Wykonawca realizujący tunel w ciągu S7 również musiał podjąć odpowiednie kroki.
Trwają prace na odcinku S7 Naprawa − Skomielna Biała, gdzie budowany jest dwunawowy tunel. Prowadzone są roboty zarówno w nitce prawej jak i nitce lewej. Wykonywane są zbrojenia i betonowanie obudowy stałej, nisze hydrantowe, sygnalizacyjno-alarmowe oraz przejścia ewakuacyjne pomiędzy tunelami, z zastosowaniem środków ostrożności związanych z epidemią koronawirusa.

W prawej, wydrążonej już na wylot nitce tunelu wykonywane są kolejne segmenty obudowy stałej, zarówno spągu, na którym powstanie droga, jak i kaloty czyli boków i sufitu. Są to prace zbrojarskie i betonowanie. Wydrążono 1709 m nitki lewej. Tutaj prowadzone są prace przy obudowie tymczasowej, ale także i stałej. W niszach hydrantowych i sygnalizacyjno alarmowych już wydrążonych także prowadzone są prace zbrojarskie i betonowanie obudowy. Wydrążono już przejazd awaryjny pomiędzy dwoma nitkami tunelu pod górą Lubień Mały.

W każdej z nitek tunelu znajduje się 12 nisz hydrantowych oraz 12 nisz sygnalizacyjno-alarmowych. Wykonane zostanie 10 przejść ewakuacyjnych natomiast w centralnej części tunelu, w rejonie zatok postojowych zlokalizowany jest 1 przejazd awaryjny. Przejazd ten umożliwi ewakuację pojazdów z jednej nitki do drugiej w przypadku zaistnienie takiej potrzeby.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa wykonawca przesłał do GDDKiA listę podjętych działań na budowie oraz swojej siedzibie. Jak czytamy w komunikacie, już w lutym Astaldi wdrożyło specjalne procedury mające ograniczyć proliferacje wirusa SARS-CoV-2. Przestrzenie wspólne oraz sanitariaty wyposażono w płyny do dezynfekcji rąk (przy wejściach do biur, w toaletach, oraz jadalniach, a kuchnie wyposażono w płyny do naczyń o działaniu dezynfekującym.

Ponadto, jak informuje wykonawca tunelu, Przekazano Informacje o sposobach zachowania higieny osobistej oraz charakterystyce zagrożenia (ulotki n/t prawidłowego mycia rąk, informacje GIS) . Przekazano informacje o numerach alarmowych, rekomendacji pozostania w domu w razie objawów grypowych, a w przypadku spełnienia warunków GIS, kontaktu z lokalną inspekcją sanitarną (wprowadzono dyżury polskich pracowników, by na wszelki wypadek mogli pomóc zagranicznym kolegom w kontakcie z tymi instytucjami). Wprowadzono także zakaz realizacji podróży służbowych z użyciem transportu zbiorowego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony