Partner serwisu

Budowa węzła drogowego w Wieliczce coraz bliżej

Magdalena Romanowska 31.01.2020

Budowa węzła drogowego w Wieliczce coraz bliżej
fot. Google Maps
Gminny Zarząd Dróg w Wieliczce ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej węzła drogowego w ciągu drogi krajowej nr 94. Koszt całej inwestycji to 40 mln zł. Obejmie ona odcinek drogi krajowej o długości 500 m w rejonie skrzyżowania z ul. Krakowską w Wieliczce. W ramach inwestycji ma powstać estakada o długości ok. 70 m.
Obowiązkiem projektanta będzie również uzyskanie decyzji administracyjnych i sprawowanie nadzoru autorskiego nad inwestycją, w tym uzyskanie wymaganych prawem ostatecznych decyzji zezwalających na realizację drogi.

Ramach przebudowy głównego wjazdu i wyjazdu z Wieliczki ma dojść do likwidacji istniejącego skrzyżowania drogi gminnej z DK-94 z sygnalizacją świetlną, budowy bezkolizyjnej estakady w kierunku Kraków – Tarnów. Estakada będzie miała długość około 70 m i dwupasmową jezdnię dwukierunkową 2x3,5 m. Dojdzie również do przebudowy skrętu z DK-94 w kierunku Wieliczki oraz budowy ronda pod estakadą. Przewidziano również budowę drogi rowerowej.View Larger Map

10 października 2019 roku inwestycja budowy węzła w Wieliczce na DK-94 została umieszczona w jednym z programów inwestycyjnych ważnych dla rozwoju sieci drogowej i ruchu turystycznego w Małopolsce. Program został podpisany przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

O wyborze wykonawcy dokumentacji projektowej zadecyduje w 30 proc. doświadczenie projektanta drogowego, w 10 proc. zespół projektowy i w 60 proc. cena. Umowa ma obowiązywać 30 miesięcy. Oferty w przetargu można składać do 4 marca 2020.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony