Partnerzy serwisu:

Budowlanka cierpi i… pomaga. Budimex: wesprzemy finansowo walkę z COVID-19

ep. 23.03.2020

Budowlanka cierpi i… pomaga. Budimex: wesprzemy finansowo walkę z COVID-19
fot. GDDKiA
Firmy budowlane informują, że skutki epidemii w dłuższym okresie przełożą się na terminowość realizacji inwestycji oraz spadek dynamiki produkcji budowlano-montażowej. Nie da się uniknąć przerwania łańcucha dostaw zagranicznych i kłopotów z obecnością pracowników. Na razie działają sztaby kryzysowe, wdrażane są działania profilaktyczne i… pomocowe. Budimex poinformował właśnie, że włącza się w ogólnopolską akcję wsparcia finansowego szpitali w okresie walki z koronawirusem.
– Zdalne budowanie nie istnieje – mówił w ubiegłym tygodniu prezes Budimeksu Dariusz Blocher wskazując na wyzwania, które w związku z sytuacją epidemiczna stanęły przez branżą budowlaną. Jak powiedział, na razie wpływ koronawirusa na działania Budimeksu są niskie, ale w dłuższej perspektywie nieuniknione są opóźnienia na realizowanych inwestycjach spowodowane choćby przerwom w łańcuchu dostaw czy wysoką absencją pracowników tak własnych, jak i zatrudnianych przez podwykonawców – zwłaszcza tych zza wschodniej granicy.

Prezes największej grupy budowlanej podkreśla, że problemy związane z koronawirusem są zdarzeniamii siły wyższej. Wiadomo także, że branża będzie dotknięta jej skutkami. – Koncentrujemy się na działaniach zapewniających bezpieczeństwo pracowników, a jednocześnie nieprzerwaną realizację wszystkich kontraktów budowlanych – informował w ubiegłym tygodniu Budimex.

Firma pozostaje aktywna także poza głównym nurtem działalności. – Prosimy potrzebujące szpitale walczące z #koronawirus o zgłaszanie swoich potrzeb o materiały i sprzęt na adres dlaszpitali@siepomaga,pl. Budimex także wesprze finansowo walkę z COVID-19 w polskich szpitalach - napisał na Twitterze rzecznik spółki Michał Wrzosek. – Przelewamy fundusze w ramach pomocy na tę akcję i zbiórkę publiczną prowadzoną przez Fundację Siepomaga – potwierdził w rozmowie z portalem RynekInfrastruktury.pl przedstawiciel Budimeksu. – Nie robimy tego bezpośrednio – podkreślił przedstawiciel Budimeksu zaznaczając, że fundacja rozpoznaje potrzeby placówek medycznych i dystrybuuje pomoc.

Do tej pory fundacja, od różnych darczyńców, zebrała na ten cel już ponad 15 mln zł.

Warto przypomnieć, że konkretne szpitale są wspierane przez Budimex w ramach akcji „Strefa rodzica. Budimex Dzieciom”. W ramach inicjatywy w szpitalach, w których pacjentami bywają dzieci firma budowlana przygotowuje miejsca, gdzie młodzi pacjenci mogą spędzać czas ze swoimi rodzicami. Strefy rodzica powstają zwykle w miastach, w pobliżu których Budimex realizuje inne kontrakty. W ten sposób firma zostawia po sobie ślad w miejscu, w którym pracuje. Najnowsza, 33. strefa rodzica powstanie na Oddziale Dziecięcym w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Przypomnijmy, obecnie Budimex wspólnie ze Strabagiem buduje odcinek przyszłej autostrady A1 – konsorcjum z Budimeksem w roli lidera odpowiada za fragment Tuszyn – Bełchatów.

W okresie walki z koronawirusem podsuwa pomysły na spędzenie wolnego czasu z dziećmi, które w tym okresie nie mogą korzystać z placówek edukacyjnych. W ramach akcji Hello ICE proponuje quizy, kolorowanki, czy zagadki o tematyce związanej z bezpieczeństwem. Ten sposób firma przyłącza się do akcji #zostanwdomu.

– Niewychodzenie z domu nie to doskonała okazja, aby omówić z dzieckiem definicję postawy obywatelskiej, społecznej odpowiedzialności i zasad bezpieczeństwa – przekonuje spółka i zapowiada, ze w planach ma m.in. konkursy plastyczne i inne adresowane do pozostających w domu dzieci i ich opiekunów.

– Ważne jest, aby szukać pozytywnych stron w każdej sytuacji. W miarę możliwości wykorzystajmy ten czas na bycie razem i rozmowy, których często brakuje nam w codziennym życiu. Wspólnie spędzone chwile oraz zabawa poprzez edukację z tygrysem Budim i Hello ICE, to niewątpliwie dobry pomysł – mówi Katarzyna Wójcik, ekspert ds. komunikacji w Budimex SA.

Program Hello ICE jest realizowany przez cały rok i ma na celu poszerzanie wśród najmłodszych wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa, zarówno na drodze, jak i w sieci.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony