Partnerzy serwisu:

Budowlanka dla gastronomii. Erbud wspiera lokalne restauracje

inf. pras. 24.11.2020

Budowlanka dla gastronomii. Erbud wspiera lokalne restauracje
fot. pixabay.com/pl/skitterphoto
W każdą środę pracownicy Grupy Erbud zamawiają na koszt swojej firmy obiad z restauracji. W ten sposób spółka chce wesprzeć branżę gastronomiczną, która jest jedną z najbardziej dotkniętych przez pandemię Covid-19.
Akcja potrwa do świąt Bożego Narodzenia. Każdy z pracowników może wydać 25 zł, a zamówiony obiad musi pochodzić z lokalnej restauracji. Zgodnie z zasadami każdy ma zamawiać posiłek co tydzień z innego lokalu, by akcja miała jak najszerszy zasięg.

– Branża budowlana nie ucierpiała w znaczący sposób przez pandemię. Nie przerywaliśmy prac, dzięki czemu notujemy bardzo dobre wyniki. Bary i restauracje nie miały tego szczęścia i po raz drugi w tym roku mogą wydawać posiłki tylko na wynos, co znacząco uszczupla ich dochody. Jako firma odpowiedzialna społecznie uważamy, że jesteśmy zobowiązani do dzielenia się i wsparcia branży gastronomicznej. Restauratorzy i ich załogi pracowali ciężko, ale teraz potrzebują naszej pomocy. Bez nas mogą nie przetrwać tych trudnych czasów – mówi prezes zarządu Erbud Dariusz Grzeszczak, który jest pomysłodawcą akcji.

To nie pierwsza akcja pomocy, którą Erbud przeprowadza w okresie pandemii Covid-19. Wiosną spółka przekazała Szpitalowi Specjalistycznemu w Brzezinach dwa respiratory, ultrasonograf, zestawy do nebulizacji oraz 20 bronchoskopów. Z kolei Fundacja Erbud „Wspólne wyzwania” wsparła zakup środków ochrony osobistej, takich jak rękawiczki i ręczniki jednorazowe, środki do dezynfekcji czy chusteczki nawilżane, przez Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu. Fundacja zaopatrzyła też w środki ochrony osobistej domy dziecka, z którymi na co dzień współpracuje.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony