Partnerzy serwisu:

Budownictwo na Węgrzech jednym z najbardziej poszkodowanych sektorów

Magdalena Romanowska 06.04.2020

Budownictwo na Węgrzech jednym z najbardziej poszkodowanych sektorów
fot. Pixabay
Jak informują węgierskie media, wśród najbardziej poszkodowanych sektorów gospodarki z powodu koronawirusa znajduje się budownictwo. Jeszcze kilka dni temu branża nie była w aż ta trudnej sytuacji, ale negatywne skutki epidemii stają się coraz bardziej dotkliwe.
Według portalu index.hu, czołowym problemem jest odpływ zagranicznych robotników do swoich krajów. Spowolnił się także łańcuch dostaw. Z dnia na dzień, stopniowo, generowało to spowolnienia na placach budów i sektor budowlany zaczął boleśnie odczuwać skutki epidemii.

Jak mówi, cytowany przez index.hu, prezes Krajowego Związku Przedsiębiorców Budowlanych (EVOSZ), spora część wykonawców zawiesza prace, przez co zaczyna brakować wykwalifikowanych pracowników, zwłaszcza w Budapeszcie. Coraz więcej pracowników nie chce dojeżdżać do stolicy ze strachu przez epidemią.

Węgierski serwis podaje, że spośród 355 tys. pracowników branży budowlanej ok. 15 tys. stanowili pracownicy tymczasowi z Serbii i Ukrainy. Część z nich mogą zastąpić Węgrzy powracający z Zachodu z powodu pandemii, ale spowolnienie już nastąpiło.

Opóźnienia da się również zaobserwować w wydawaniu potwierdzeń wykonywania robót, a co za tym idzie – opóźnienie w wystawianiu faktur. To z kolei może prowadzić do zwłoki w wypłacie wynagrodzenia.
Budownictwo znalazło się w programie obrony gospodarki ogłoszonym przez premiera Viktora Orban jako branża pilnie potrzebująca pomocy przy powracaniu do prawidłowego funkcjonowania.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony