Partnerzy serwisu:

Budowy Porr w Austrii stanęły. Powodem ochrona przed koronawirusem

ep. 27.03.2020

Budowy Porr w Austrii stanęły. Powodem ochrona przed koronawirusem
fot. pixabay.com/halit52
Porr to kolejna duża firma budowlana z Austrii, której budowy stanęły w związku z ochroną przed pandemią koronawirusa. Mowa o ponad tysiącu budów.
Jak podkreśla firma w komunikacie, a Austrii nie zostały wydane jednolite przepisy, które nakazywałyby zamykanie budów, jednak większość inwestorów, zwłaszcza publicznych, dobrowolnie podjęła decyzje o zamknięciu placów budów. W przypadku Porr mowa o liczbie przekraczającej 1000.

Jak poinformowała firma, cały czas prowadzone są prace związane z utrzymaniem niezbędnych obiektów infrastrukturalnych w Austrii, a także takie, które są bardzo bliskie ukończenia. A tych placach budów zachowywane są zalecenia sanitarne, w ty m.in. zachowanie 1-metrowej odległości. Firma zapewnia, że jest gotowa natychmiast wszcząć prace gdyby sytuacja epidemiczna uległa poprawie.

Porr zapewnia, że w wyniku zaistniałej sytuacji żaden z pracowników nie straci zatrudniania. W okresie przerwy na budowach pracownicy są kierowani do realizowania prac krótkoterminowych.

Przedsiębiorstwo budowlane wskazuje, że potrzebne są jednolite rządowe wytyczne, które regulowałyby kwestie związane z zamykaniem placów budowy. „Równie istotne jest jak najszybsze przywrócenie normalnych cykli naszego systemu gospodarczego. Wymaga to jednolitych regulacji rządowych, które wskazywałyby na przykład, że po Wielkanocy wszyscy pracodawcy, zwłaszcza władze publiczne, byli zobowiązani do otwarcia placów budowy” – czytamy w komunikacie.

Firma zaznacza, że konieczne jest przy tym zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, przy zwolnieniu ze świadczenia pracy osób będących w grupie ryzyka.

O podobnej sytuacji na budowach na austriackim rynku wcześniej informował również Strabag. W Polsce największe firmy budowlane kontynuują prace na budowach. O nieprzerywaniu procesu inwestycyjnego z powodu koronawirusa poinformowała też Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony