Partnerzy serwisu:

Budują ostatni wiadukt na obwodnicy Bolkowa

ep. 13.05.2019

Budują ostatni wiadukt na obwodnicy Bolkowa
fot. GDDKiA Wrocław
Powstająca obwodnica Bolkowa jest obecnie zaawansowana w ponad 65 proc. Powinna być gotowa do końca września tego roku. Właśnie rozpoczęły się prace przy budowie ostatniego wiaduktu.
Mowa o wiadukcie W-3, który w przyszłości bezkolizyjnie przeprowadzi pod obwodnicą drogę gminną do obsługi przyległych terenów.

Jak informuje GDDKiA, obiekt posiada konstrukcję ramową, żelbetową sprężoną o rozpiętości 12,5 m. – Zakończono roboty ziemne i przystąpiono do wykonywania warstwy wyrównawczej z chudego betonu. W kolejnych dniach będą prowadzone prace związane z montażem zbrojenia, szalunków i betonowaniem fundamentów obiektu – podaje Magdalena Szumiata, rzecznik prasowa GDDKiA we Wrocławiu.

Obwodnica Bolkowa to odcinek o długości ok. 7,8 km, z czego 5,7 km w nowym śladzie. Droga powstaje w terenie podgórskim.

Częścią inwestycji są m.in. trzy estakady, trzy wiadukty nad drogami lokalnymi oraz nowy odcinek drogi krajowej nr 5. Wykonawca ma do wykonania także węzeł drogowy i trzy skrzyżowania skanalizowane.
Za realizację zadania odpowiada konsorcjum Kobylarnia i Mirbud. Kontrakt jest wart 73,45 mln zł.

Budowana trasa ma być drogą jednojezdniową klasy GP.

Po wybudowaniu obwodnica Bolkowa będzie fragmentem drogi krajowej nr 5 łączącej m.in. aglomerację wrocławską i poznańską oraz drogi krajowej nr 3 komunikującej wiodącej od Szczecina wzdłuż zachodniej granicy w stronę Legnicy i dalej Pragi.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony