Partnerzy serwisu:

Budują S7 koło Skarżyska. Jeździmy przez rondo tymczasowe

ep. 14.07.2018

Budują S7 koło Skarżyska. Jeździmy przez rondo tymczasowe
fot. GDDKiA
W związku z budową drogi ekspresowej S7 pomiędzy granicą województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego a węzłem drogowo-kolejowym w Skarżysku – Kamiennej ruch został przełożony na tymczasowe rondo – poinformowała GDDKiA w Kielcach. Umożliwi to budowę docelowego skrzyżowania o ruchu okrężnym w śladzie istniejącej trasy.
Tymczasowe rozwiązanie kierowcy napotkają na skrzyżowaniu istniejącej drogi nr 7 i ulicy Paryskiej w Skarżysku. Dzięki przełożeniu ruchu drogowcy będą mogli wybudować docelowe rondo na istniejącej drodze krajowej nr 7, która w przyszłości będzie stanowić drogę dojazdową do węzła Skarżysko Zachód.


Wyświetl większą mapę
Obiekt docelowy ma powstać jeszcze latem tego roku. Potem wykonawca rozpocznie prace na ciągu głównym drogi ekspresowej S7. Nastąpi także zmiana organizacji ruchu na początku odcinka, przy granicy województw, która umożliwi wykonanie połączenia budowanej drogi ekspresowej z istniejącą trasą biegnącą od Radomia.

Budowany odcinek ma długość 7,6 km. Inwestycja jest realizowana przez Budimex i ma się zakończyć w 2020 roku. Droga jest budowana w nowym śladzie, po zachodniej stronie istniejącej trasy. Będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z rezerwą na trzeci pas.

Wykonawca zrealizuje 2 węzły drogowe: Skarżysko Kamienna Północ i Skarżysko Kamienna Zachód. Wybuduje także 2 mosty, 6 wiaduktów drogowych (5 w ciągu S7 i 1 nad S7) oraz 2 przejścia dla zwierząt średnich i 7), 5 przejść dla zwierząt małych.

Kontrakt zawarty z Budimeksem w październiku 2017 roku jest wart blisko 260 mln zł.

– Aktualnie na budowie drogi ekspresowej S7 granica województwa – Skarżysko kontynuowane są prace ziemne – informuje Malgorzata Pawelec-Buras, rzecznik prasowa GDDKiA w Kielcach. Jak podaje, wykonawca prowadzi roboty przy przygotowaniu podłoża pod nasypy, przy formowaniu nasypów, wymianie gruntów i układaniu materaców odwodnieniowych.

Trwa także przekładanie gazociągów i wodociagów. Roboty przy obiektach inżynierskich weszły natomiast w etap zbrojenia i betonowania fundamentów, przyczółków i podpór.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony