Partnerzy serwisu:

Burmistrz Tuchowa: Epidemia nie opóźni budowy obwodnicy

Magdalena Romanowska 20.04.2020

Burmistrz Tuchowa: Epidemia nie opóźni budowy obwodnicy
fot. ZDW Kraków
Wbicie pierwszej łopaty na budowie obwodnicy Tuchowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 977 zaplanowano na wiosnę br. i przy tym terminie pozostają władze. Jak mówiła w rozmowie z Radiem Kraków burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek, wiosna trwa od marca do czerwca, a inwestycja jest obecnie na etapie uzyskiwania decyzji ZRID. − To jedyna rzecz, która decyduje o tym, kiedy inwestycja się rozpocznie. Planowaliśmy na wiosnę i to podtrzymujemy – deklarowała burmistrz.
Oficjalna data ukończenia trasy to koniec 2021 roku. Umowa w systemie „projektuj i buduj” została podpisana z firmą Strabag w 2017 roku. Sporo czasu zajęło wykonanie projektu i uzyskiwania potrzebnych pozwoleń wodno-prawnych. Ostatecznie pod koniec roku 2019 się to udało i złożono wniosek o Zgodę na Realizację Inwestycji Drogowej.

− Jestem w stałym kontakcie z województwem i firmą Strabag. Przygotowujemy się do rozpoczęcia inwestycji. Trwa procedura ZRiD. To jedyna rzecz, która decyduje o tym, kiedy inwestycja się rozpocznie.

Planowaliśmy na wiosnę i to podtrzymujemy. Wiosna trwa od marca do czerwca. Jesteśmy w terminie. Trwają rozmowy z wykonawcą. Wchodzą w grę opracowania techniczne, jak ma wyglądać ruch w czasie budowy.

To szczegółowe rozmowy. Mam nadzieję, że te procedury będą trwały tyle, ile miały trwać. To nic nowego, to już etap końcowy. Prace są zaawansowane. Nie mam sygnałów od Zarządu Dróg Wojewódzkich, żeby były nowe problemy – mówiła na antenie Radia Kraków burmistrz Tuchowa, Magdalena Marszałek.

Obwodnica będzie się zaczynać od strony Tarnowa na wjeździe do ulicy Ryglickiej. Tam będzie pierwsze rondo. Drugie będzie 500 metrów dalej, także na ulicy Ryglickiej.

− Będzie to włączenie do obwodnicy właściwej, która będzie biegła wzdłuż rzeki Białej. Na rzece ma być jeden duży most. Do tego mostu obwodnica ma służyć także jako wał przeciwpowodziowy − mówi burmistrz Magdalena Marszałek.

Obwodnica Tuchowa to jedna z najkrótszych małopolskich obwodnic, ale i jedna z najdroższych. Koszt inwestycji to 62 miliony złotych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony