Partnerzy serwisu:

Bydgoszcz: Bryła budynku nowego dworca gotowa

Emilia Derewienko 08.04.2015

Bydgoszcz: Bryła budynku nowego dworca gotowa
fot. UM Bydgoszcz
Na budowie nowego dworca w Bydgoszczy pasażerowie mogą już korzystać ze zmodernizowanych peronów 4 i 4a. Jednocześnie rozpoczęły się prace przy peronach 3 i 3a. Zakończyło się także wznoszenie ścian budynku głównego. Widać już, jak prezentować będzie się bryła budynku.
Jak informuje urząd miasta, niedawno otwarto perony 4 i 4a, jednocześnie zamknięto perony 3 i 3a. Są one dostosowane m.in. do poruszania się osób niewidomych oraz niedowidzących. Orientację ułatwia nowa kolorystyka oraz elementy ryflowane (z wypustkami). Perony zostały wyposażone też w elektroniczny system informacji dla pasażerów, ławki, nowe stylowe zadaszenia.

W budynku głównym zakończyło się wznoszenie ścian. Widać już jak prezentować się będzie sylwetka budynku. Rozpoczęły się również prace przy ociepleniu konstrukcji. Budynek wyróżniać ma nowoczesna architektura. Po zdjęciu rusztowań dzięki prześwitowi możliwe będzie z perspektywy ul. Dworcowej oglądanie zrewitalizowanego budynku dworca wyspowego. Większość elewacji będzie przeszklona. Ma delikatnie odbijać elementy otoczenia. Szkło uzupełniać mają panele z betonu architektonicznego. W przejściach podziemnych już trwa układanie granitowych okładzin. Poza nowoczesną przestrzenią pasażerską, podróżni będą mogli skorzystać z szerokiej oferty handlowej i gastronomicznej. Dworzec zostanie również wyposażony w monitoring.

Inwestorem jest PKP SA. Łączna wartość realizowanego projektu to około 197 mln zł. Dworzec w Bydgoszczy zostanie oddany do użytku do końca 2015 roku. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony