Partnerzy serwisu:

Bydgoszcz: Drogi wojewódzkie będą bezpieczniejsze

Rynek Infrastruktury 13.04.2012

Bydgoszcz: Drogi wojewódzkie będą bezpieczniejsze
fot. ZDW w Bydgoszczy
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy zamierza kontynuować w tym roku działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. W Więcborku i Pakości mają powstać nowe sygnalizacje świetlne oraz zostaną wymienione bariery.

– Przygotowujemy się do kilku ważnych zadań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego – mówi zastępca dyrektora ZDW w Bydgoszczy, Sebastian Borowiak. – Zamierzamy między innymi rozwiązać problem brakującego chodnika pod wiaduktem kolejowym pomiędzy Więcborkiem i Witunią na DW-189. Jezdnia zostanie przewężona do jednego pasa ruchu pod wiaduktem. Z pozostałej części jezdni wygrodzonej betonowymi blokami będą mogli korzystać piesi i rowerzyści – dodaje.


Ruchem pojazdów ma sterować sygnalizacja świetlna dostosowująca cykl świateł do aktualnej sytuacji na drodze. Zostanie zamontowana na trzech wlotach: od strony Więcborka, Wituni i dworca kolejowego. Wcześniej przeprowadzone zostały szczegółowe badania natężeń ruchu na drodze wojewódzkiej nr189. Po nich mamy pewność, że takie rozwiązanie nie spowoduje większych utrudnień w ruchu pojazdów. Kierowcy musza liczyć się z tym, że na światłach mogą stracić 1-2 minuty. Jednak musimy dbać w równym stopniu o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu.


W ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu sygnalizacja świetlna zostanie zainstalowana także w Pakości na drodze wojewódzkiej nr 251 w rejonie skrzyżowania ul. Barcińskiej ze Szkolną. – Z przejścia w tym rejonie korzysta przede wszystkim wielu uczniów z pobliskiej szkoły. To szczególnie z myślą o nich przygotowaliśmy projekt wzbudzanej sygnalizacji. W tym roku zamierzamy także rozpocząć wymianę barier z betonowych na sprężyste w całym regionie – dodaje Sebastian Borowiak.

 

Kompleksowo bezpieczeństwo ruchu poprawione jest podczas modernizacji dróg oraz odnów. W czasie tych inwestycji powstają zatoki autobusowe, chodniki, zjazdy, ścieżki rowerowe. W ten sposób tylko w ubiegłym roku na terenie województwa kujawsko- pomorskiego odebrano 135 zatok autobusowych, 106 przejść dla pieszych i blisko 30 kilometrów chodników. Najwięcej tego typu elementów zlokalizowano na DW-534 Grudziądz-Rypin oraz DW-252 Inowrocław-Włocławek. By poprawić bezpieczeństwo ZDW w Bydgoszczy korzysta też z innych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo. Są to między innymi kocie oczka wbudowane w nawierzchnię, szykany wymuszające zmniejszenie prędkości przy wjazdach do miejscowości i lustra na skrzyżowaniach z ograniczona widocznością.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony