Partnerzy serwisu:

Bydgoszcz ma dofinansowanie dla Trasy Uniwersyteckiej

Redakcja 01.09.2017

Bydgoszcz ma dofinansowanie dla Trasy Uniwersyteckiej
fot. Pit1233, CC0, https://commons.wikimedia.org
Miasto Bydgoszcz zawarło umowę na dofinansowanie budowy II etapu Trasy Uniwersyteckiej. Miasto dostanie na ten cel 30 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla tego regionu.
Inwestycja jest warta przeszło 36 mln zł. Bydgoszcz starała się o pozyskanie maksymalnego, 85-procentowego wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego. Umowa na dofinansowanie została podpisana w czwartek.

Inwestycja ma ułatwić dojazd na osiedli Glinki i Wyżyny oraz do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Wzdłuż trasy na całym odcinku powstaną nowe chodniki i drogi rowerowe.


Wyświetl większą mapę
Obecnie budowany jest wiadukt nad ul. Jana Pawła II – trwają roboty związane z przygotowaniem jego fundamentów. Prace trwają także przy skrzyżowaniu z ul. Magnuszewską, gdzie powstanie rondo. – Zdecydowanie poprawi ono bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Poza tym łatwiej będzie wjechać na ul. Glinki z podporządkowanych do tej pory ulic Magnuszewskiej i Rozłogi – informuje Urząd Miasta.

Już jest gotowa podbudowa, częściowo wykonane są prace brukarskie. Powstaje także nowa jezdnia na ul. Glinki pomiędzy ul. Magnuszewską a Boya-Żeleńskiego.

Jak podaje urząd, prace ziemne prowadzone są dalej na odcinku od ul. Wojska Polskiego do Ujejskiego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony