Partnerzy serwisu:

Bydgoszcz modernizuje wiadukt na Armii Krajowej

Przemysław Farsewicz 14.03.2019

Bydgoszcz modernizuje wiadukt na Armii Krajowej
fot. sankar govind, flickr.com, CCA
Trwa przetarg na modernizację pierwszej części wiaduktu w ciągu al. Armii Krajowej w Bydgoszczy. Najpierw będzie przebudowana wschodnia część obiektu. Wiadukt zostanie dostosowany do potrzeb pieszych i rowerzystów. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.
Obiekt na al. Armii Krajowej w Bydgoszczy, jak wyjaśnia miasto, jest w kiepskim stanie technicznym – nie spełnia już norm stawianych obiektom na ważnych drogach o dużym natężeniu ruchu. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy rozpisał właśnie przetarg na jego modernizację – ale wyłącznie wschodniej części.Wyświetl większą mapę

W zakres zadania wchodzi optymalizacja dokumentacji, rozbiórka 75-metrowego obiektu i budowa nowego. O wyborze najkorzystniejszej oferty zadecydują cena, rodzaj konstrukcji oraz długość gwarancji. Najwyżej oceniane będą oferty zakładające budowę konstrukcji w postaci łuków z rur stalowych giętych z rurowymi stężeniami oraz przęsłem w postaci stalowej płyty. Pożądana długość gwarancji to 15 lat. Bydgoszcz podkreśla także, że jeśli w trakcie prac nie wystąpi konieczność dodatkowych robót prace budowlane powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Przy realizacji zadania planowane jest pozyskanie dofinansowania ze środków rezerwy subwencji ogólnej - Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Wartość inwestycji określono na razie na 18 mln zł. Składanie ofert trwa do 19 marca.

Aktualizacja dokumentacji wiąże się z propozycjami środowisk rowerowych, które zwracały uwagę, że obiekt może też ułatwić dojazd do terenów Lasu Gdańskiego. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem robót budowlanych do projektu wprowadzone zostaną korekty pozwalające na wytyczenie dojść pieszych i rowerowych do obiektu. Zakłada się również przebudowę przejść wraz z budową przejazdów rowerowych na wysokości ul. Czerkaskiej oraz wyprowadzenie ruchu pieszych i rowerzystów na drogę przeciwpożarową w Lesie Gdańskim (dawny trakt do Czarnówka).

Wiadukty wraz z dwujezdniową al. Armii Krajowej oddano do użytku w 1984 roku. Na części wschodniej, której modernizacja rozpocznie się w tym roku, znajdują się dwa pasy ruchu jezdni jednokierunkowej, pas awaryjny i ciąg pieszo-rowerowy.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony