Partnerzy serwisu:

Bydgoszcz rozpoczyna roboty przy wiadukcie na Armii Krajowej

Przemysław Farsewicz 08.06.2019

Bydgoszcz rozpoczyna roboty przy wiadukcie na Armii Krajowej
fot. Google Earth
Rozpoczynają się prace przy przebudowie wiaduktu w ciągu ul. Armii Krajowej. Prowadzi tędy główny trakt na Gdańsk. Najpierw miasto przebuduje wschodnią część obiektu. Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na czas budowy. Wiadukt zostanie ponadto dostosowany do potrzeb pieszych i rowerzystów. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.
Obiekt sprzed 35 lat na al. Armii Krajowej w Bydgoszczy, jak wyjaśnia miasto, jest w kiepskim stanie technicznym – nie spełnia już norm stawianych obiektom na ważnych drogach o dużym natężeniu ruchu. Dlatego Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy zlecił wymianę wiaduktu – ale wyłącznie wschodniej części.

Wykonawca rozpoczął już przygotowania placu budowy. Powstaje zaplecze, zwożone są materiały budowlane. Ruszyły też pierwsze prace, które mogą odbywać się pod ruchem. Kolejne wymagać będą zamknięcia wiaduktu wschodniego. Dlatego przygotowywane są tymczasowe przejazdy pomiędzy obiema jezdniami ulic Wyszyńskiego (za stacją benzynową) i Armii Krajowej (za wiaduktami). Auta od strony Osielska do miasta pojadą dwoma pasami, a w kierunku przeciwnym jednym. Termin wprowadzenia zmian to poniedziałek 10 czerwca.

Rozbiórka starego 75-metrowego wiaduktu i budowa nowego obiektu pochłonie 20 mln zł. Wstępnie zakończenie podstawowych prac planowane jest jeszcze w tym roku. Stalowe elementy będą objęte długą, 15-letnią gwarancją na korozję. Prace wykona tczewsko-gdańskie konsorcjum firm Want i Polwar.

Obiekt ma też ułatwić dojazd do terenów Lasu Gdańskiego. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem robót budowlanych do projektu wprowadzono korektę pozwalającą na wytyczenie dojść pieszych i rowerowych do obiektu. Zakłada się również przebudowę przejść wraz z budową przejazdów rowerowych na wysokości ul. Czerkaskiej oraz wyprowadzenie ruchu pieszych i rowerzystów na drogę przeciwpożarową w Lesie Gdańskim (dawny trakt do Czarnówka).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony