Partnerzy serwisu:

Bytom: Podpisano umowę sprzedaży EC Szombierki

Redakcja 25.10.2016

Bytom: Podpisano umowę sprzedaży EC Szombierki
fot. Urząd Miasta Bytom
Umowa sprzedaży Elektrociepłowni Szombierki została podpisana 25 października w Bytomiu. Na mocy kontraktu, nowym właścicielem historycznego obiektu została wskazana przez władze miejskie spółka Rezonator, która planuje adaptację obiektu na działalność kulturalną.
– Historyczna Elektrociepłownia Szombierki to obiekt o bardzo dużym potencjale, a my mamy pomysł na jego wykorzystanie. Naszym celem jest przywrócenie jej do życia, aby znowu mogła służyć mieszkańcom Bytomia, jednak w zupełnie innej roli niż dotychczas. Nasze plany są unikatowe nie tylko w skali Polski, ale i całej Europy, ich realizacja z pewnością wpłynie pozytywnie na wizerunek miasta i przyniesie wiele korzyści mieszkańcom – mówi Piotr Szwimer z Rezonator.

Nowy właściciel planuje powołanie do życia fundacji pod nazwą „Fabryka Muzyki Generator” i wykorzystanie historycznej elektrociepłowni do działalności kulturalnej, obejmującej między innymi stworzenie na jej terenie teatru muzycznego, studiów nagrań i mediateki. Ponadto do celów fundacji będzie również należało promowanie tradycji i dziedzictwa kultury przemysłowej Górnego Śląska.

– Elektrociepłownia Szombierki to obiekt o niebagatelnej wartości historycznej, zaliczany do pereł architektury postindustrialnej. Wykorzystanie go do działalności kulturalnej spowoduje, że zakład zyska drugie życie, a mieszkańcy będą mogli się cieszyć z szerokiej oferty artystycznej w ciekawym otoczeniu. Jestem przekonany, że Elektrociepłownia Szombierki może stać się nie tylko wizytówką naszego miasta, ale i całego regionu – podkreśla Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony