Partnerzy serwisu:

Cała północna obwodnica Mielca coraz bliżej

Przemysław Farsewicz 16.12.2020

Cała północna obwodnica Mielca coraz bliżej
fot. PZDW
Oficjalnie rusza budowa kolejnego etapu północnej obwodnicy Mielca. Podpisana została umowa z wykonawcą. Inwestycja zakłada powstanie 7 km nowej drogi wojewódzkiej, która poprowadzi z Piątkowca do Rzędzianowic.
Podpisano umowę na ostatni fragment drogi wojewódzkiej nr 984 z Rzędzianowic do Piątkowca. Fragment nowej drogi wojewódzkiej, który powstanie, to końcowa część północnej obwodnicy Mielca. Samochody jadące do Specjalnej Strefy Ekonomicznej ominą centrum miasta.

Konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Mielca oraz Remost z Dębicy wykona roboty za 52 mln zł. Dofinansowanie do tej inwestycji w ramach RPO województwa podkarpackiego wyniesie 42,8 mln zł. Inwestycja zakłada powstanie 7 km nowej drogi wojewódzkiej, która poprowadzi z Piątkowca przez Rzędzianowice i finalnie do Mielca. Trasa będzie przebiegać przez oddany w maju br. nowy most na Wisłoce oraz przez projektowany wiadukt nad linią kolejową nr 25. Dzięki temu trasa połączy się z istniejącą już wschodnią obwodnicą Mielca.

– Ten odcinek dopina jakąś całość z oddanym w maju mostem na Wisłoce. To będzie stanowić właściwie obwodnice Mielca od strony Tarnowa bezpośrednio do strefy przemysłowej. Oczywiście jest jeszcze do wykonania wiadukt nad linia kolejową i wtedy faktycznie będziemy mieli to zadanie kompletne i będziemy mogli mówić o zmianie wręcz przebiegu sieci dróg wojewódzkich w Mielcu – mówi Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Inwestycja ma być gotowa za 2 lata – we wrześniu 2022 roku. Ostatnim etapem budowy obwodnicy będzie wiadukt nad linią kolejową przy ul. Sienkiewicza. To zadania będzie realizować powiat mielecki przy finansowym wsparciu PLK.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony