Partnerzy serwisu:

Cała S19 w lubelskim ma już pozwolenia na budowę

Elżbieta Pałys 03.12.2019

Cała S19 w lubelskim ma już pozwolenia na budowę
Fot. Google Maps
Wszystkie odcinki przyszłej trasy Via Carpatia w województwie lubelskim mają już pozwolenia na budowę. Ostatni ZRID został wydany dla fragmentu trasy między węzłami Niedrzwica Duża – Kraśnik Północ.
Mowa o odcinku liczącym 20 km. Teraz prace na tym fragmencie mogą ruszyć procedury odszkodowawcze, a po przekazaniu placu budowy, do pracy może przystąpić wykonawca.

Odcinek jest częścią trasy łączącej obwodnicę Lublina z obwodnicą Kraśnika. Droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas zachowaną po zewnętrznej stronie. W ramach zadania powstaną węzeł drogowy Wilkołaz oraz cztery miejsca obsługi podróżnych, tj. para MOP Obroki oraz obustronny MOP Rudnik.

Przewidziano także budowę 4 wiaduktów w ciągu drogi ekspresowej oraz 8 tego typu obiektów na drogach publicznych krzyżujących się z ekspresówką. Powstaną przejścia dla zwierząt, ekrany przeciwolśnieniowe i zabezpieczenia akustyczne.

Wykonawcą odcinka S19 Niedrzwica Duża – Kraśnik jest Mota Engil. Wartość kontraktu to 498 mln zł.

ZRID dla tego odcinka kończy projektowanie S19 na terenie województwa lubelskiego. Wszystkie odcinki mają już pozwolenie na prowadzenie robót.

Obecnie w realizacji znajduje się 130-km trasa przyszłej Via Carpatii pomiędzy Lublinem i Sokołowem Małopolskim. Budowa jest podzielona na 12 odcinków, po sześć w województwie lubelskim i podkarpackim. Na terenie województwa podkarpackiego w procedowaniu u wojewody jest jeszcze 5 wniosków o wydanie ZRID.

Jak informuje GDDKiA, z pierwszych odcinków kierowcy powinni skorzystać w połowie 2021 r., natomiast cała trasa pomiędzy Lublinem i Sokołowem Małopolskim będzie gotowa w połowie 2022 r. W tym czasie kierowcy będą już korzystali z całej ekspresowej S17 miedzy Warszawą a Lublinem, co zapewni ekspresowe polaczenie stolicy kraju, poprzez Lublin z Rzeszowem.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony