Partner serwisu

Całą S3 Polkowice – Lubin pojedziemy przed „długim weekendem”

ep. 09.11.2021

Całą S3 Polkowice – Lubin pojedziemy przed „długim weekendem”
fot. GDDKiA
Na 10 listopada br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała otwarcie pozostałej części trasy S3 między Polkowicami i Lubinem. Kierowcy uzyskają dodatkowe 8 km drogi. Pierwsza część – 6 km – została udostępniona 29 października.
Tym razem otwarty ma być 8-kilometrowy odcinek od węzła Polkowice Północ (dawniej Kaźmierzów) do węzła Polkowice Południe. Trasa główna będzie oddana w całości ze wszystkimi relacjami na węzłach – zapowiada inwestor.

Tym samym cały długo budowany i tym samym wyczekiwany odcinek będzie w pełni przejezdny. Dla kierowców podróżujących na długich dystansach oznacza to, że drogą o parametrach ekspresówki będzie można przejechać od Szczecina do Bolkowa. Dalej na południe dwa odcinki S3 do granicy w Lubawce są jeszcze w realizacji. Realizowane są także dwa odcinki w pobliżu Świnoujścia: Dargobądz – Troszyn i Dargobądz – Świnoujście.

Na zakończenie tej budowy czekamy od 2014. Tak długi okres to wynik niezrealizowania kontraktu przez pierwszego wykonawcę – konsorcjum Salini, Todini i Pribex. Umowa została rozwiązana w 2019 r. Teraz drogę kończy konsorcjum firm Mota Engil, Masfalt i Drgomex, ale także i tu prace się przedłużyły ponad zakładany pierwotnie harmonogram, ponieważ okazało się, że konieczne są poprawki po pierwszym wykonawcy.

Cały odcinek od Polkowic do Lubina ma 14,4 km długości. Jest częścią kluczowej trasy, która poprowadzi ruch od portów w Szczecinie i Świnoujściu do granicy z Czechami. Cala ekspresowa trójka będzie miała ok. 500 km.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony