Partnerzy serwisu:

Cały zarząd Energi Wytwarzanie odwołany

Bartłomiej Derski 24.05.2017

Cały zarząd Energi Wytwarzanie odwołany
fot. Energa Wytwarzanie
Rada nadzorcza spółki odpowiedzialnej za produkcję energii w jednym z największych państwowych koncernów odwołała we wtorek cały zarząd ─ wynika z informacji portalu WysokieNapiecie.pl
W skład odwołanego 23 maja zarządu Energi Wytwarzanie wchodzili prezes Robert Szaj i dwaj wiceprezesi: Bartosz Duzinkiewicz i Roman Pionkowski.

Menadżerowie nie zostali zaproszeni na posiedzenie rady. Do dzisiaj nie otrzymali także uzasadnienia decyzji. Zapytany przez nas o możliwe powody odwołany wiceprezes Roman Pionkowski nie chciał komentować decyzji rady. Komentarza odmówił także rzecznik prasowy Energi.

Sam Pionkowski był związany z grupą kapitałową od lat. Prezesem Energi Operator pod koniec rządów koalicji PO-PSL. Wcześniej był związany przez wiele lat ze spółką. Po wyborach wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość nowa rada nadzorcza koncernu powierzyła mu pełnienie obowiązków prezesa Energi SA. Był wówczas silnym kandydatem do otrzymania nominacji na prezesa. Ostatecznie jednak jej nie otrzymał. Zamiast tego został wiceprezesem Energi Wytwarzanie.

Był zwolennikiem, forsowanej przez Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego, budowy nowej elektrowni węglowej pod Ostrołęką. Podobną pozycję zajmowali także prezes Robert Szaj i wiceprezes Bartosz Duzinkiewicz.

Rzecznik Energi Adam Kasprzyk poinformował nas, że rada nadzorcza Energi Wytwarzanie powierzyła pełnienie obowiązków prezesa zarządu Łukaszowi Mailinowskiemu, związanemu już wcześniej ze spółką.

O tym kto będzie pełnić funkcję prezesa zarządu przeczytasz na portalu wysokienapiecie.pl

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony