Partnerzy serwisu:

CBA: Były minister transportu ukrywał 4 mln zł w gotówce

Redakcja 15.09.2020

CBA: Były minister transportu ukrywał 4 mln zł w gotówce
fot. CBA
Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o nowych ustaleniach w śledztwie przeciwko Sławomirowi N. i pozostałym osobom podejrzanym o przestępstwa korupcyjne. Funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze pochodzące z przestępstw korupcyjnych – było to ponad 4 mln zł w gotówce, w tym w tym 536 tys. euro, 470 tys USD i 30 tys. zł.
Pieniądze były ukryte w dwóch specjalnie przygotowanych skrytkach. Funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 4 mln zł (4,163 mln) w tym w tym w tym 536 tys. euro, 470 tys USD i 30 tys. zł. Zabezpieczono również inne składniki majątkowe, nabyte ze środków pochodzących z przestępstw korupcyjnych, w tym dwa mieszkania, których szacunkowa wartość wynosi ok. 2 mln zł, oraz luksusowy samochód marki Land Rover.

− Mamy kabaret w postaci publicznie ogłaszanych nowych zarzutów wobec Sławomira Nowaka bez poparcia tego żadną czynnością procesową – powiedział, cytowany przez tvn24.pl, obrońca Sławomira Nowaka, mecenas Antoni Kania-Sieniawski. Jak dodaje prawnik, nie był on poinformowany o żadnych nowych czynnościach procesowych, czyli o przeszukaniach czy ewentualnych nowych zarzutach.

Jak informuje CBA, kontynuowane są czynności związane m. in. z ujawnieniem kolejnych wątków śledztwa oraz składników majątkowych osób objętych tym postępowaniem.

Do zatrzymania Sławomira Nowaka, byłego ministra transportu i byłego szefa agencji zarządzającej drogami na Ukrainie doszło w połowie lipca br. Niedługo potem doszło do aresztowania podejrzanego o korupcję. Miało do niej dojść w czasie gdy Sławomir N. pełnił funkcje zawodowe na Ukrainie.

Zarzuty, jakie mu postawiono, dotyczyły kierowania zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą korzyści z korupcji. Prokuratura zarzuciła też żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych i osobistych w zamian za przyznawanie prywatnym podmiotom kontraktów na budowę i remont dróg na Ukrainie. Była także mowa o praniu pieniędzy pochodzących z tego przestępstwa. Efektem nielegalnych działań były korzyści majątkowe uzyskanie ponad 1,3 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony