Partner serwisu

CEMEX dzieli się praktyczną wiedzą z młodymi architektami

inf. pras. 25.10.2018

CEMEX dzieli się praktyczną wiedzą z młodymi architektami
fot. mat. pras.
Po raz piąty CEMEX Polska został partnerem strategicznym programu edukacyjnego Builder for the Young Architects, realizowanego przez miesięcznik Builder we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich i Fundacją im. Stefana Kuryłowicza. Podczas Dnia Młodego Architekta 23 października w SARP w Warszawie eksperci CEMEX dzielili się praktyczną wiedzą dotyczącą stosowania produktów betonowych, cementowych i kruszywowych, podkreślając ich właściwości użytkowe i estetyczne w realizowanych inwestycjach.
Poprzez program Builder for The Young Architects 2018/2019, adepci architektury i budownictwa mają możliwość poszerzenia wiedzy zdobytej w trakcie studiów na uczelniach wyższych. Program daje także okazję do nabycia umiejętności praktycznych, przydatnych w wykonywaniu zawodów technicznych. Młodzi architekci i inżynierowie mogą uczestniczyć w warsztatach, konsultacjach i licznych spotkaniach z wybitnymi polskimi architektami i praktykami branży budowlanej, którzy dzielą się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem.

 
fot. mat. pras.
Dzień Młodego Architekta jest częścią szóstej edycji programu Builder for The Young Architects. Tematyka wydarzenia, zorganizowanego w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP), koncentrowała się wokół roli detalu w architekturze i budownictwie. Detal rozumiany był jako czynnik wpływający na jakość i trwałość budowli oraz decydujący o walorach estetycznych projektów.

Wpisując się w tematykę warsztatów, eksperci CEMEX Polska zaprezentowali możliwości dekoracyjnych nawierzchni betonowych - DECO COLLORE i DECO BIKE. Wykonanie nawierzchni z betonu o różnych barwach pozwala z jednej strony podkreślić funkcje obiektów budowalnych i infrastrukturalnych, z drugiej daje możliwość wkomponowania obiektu budowlanego w otoczenie, przy zachowaniu najwyższych parametrów jakościowych.

Na stoisku wystawowym CEMEX Polska prezentowane były także kruszywa dekoracyjne. Różnorodność ich formy, barw czy frakcji sprawia, że znajdują zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Kamienie ozdobne są inspiracją dla architektów krajobrazu, akwarystów czy florystów.

Mówiąc o detalu w architekturze, eksperci CEMEX nie pominęli białego cementu portlandzkiego, dzięki któremu beton w architekturze przestaje kojarzyć się z szarością. Jego jasna barwa umożliwia architektom uzyskanie dowolnego, intensywnego i trwałego koloru, niezależnie od elementu architektonicznego w którym został zastosowany.

Podczas Dnia Młodego Architekta CEMEX zaprezentował także funkcje i zastosowania kamienia hydrotechnicznego. Jest to materiał, który służy m.in. zabezpieczaniu skarp, zapór czy filarów mostowych.

Poprzez uczestnictwo w programie Builder for the Young Architects, CEMEX od lat aktywnie angażuje się we wspieranie polskiej architektury. Program umożliwia promowanie architektury o wysokiej jakości, powstającej z zachowaniem troski o środowisko naturalne i z uwzględnieniem potrzeb użytkowników. Ważnym czynnikiem, który promuje CEMEX jest innowacyjność i dbałość o przestrzeń, przy jednoczesnym uzyskaniu wysokich walorów estetycznych i użytkowych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
CEMEX Polska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony