Partnerzy serwisu:

CEMEX nagrodzi technologiczne innowacje w branży betonowej

inf. pras. 07.02.2020

CEMEX nagrodzi technologiczne innowacje w branży betonowej
fot. mat. pras.
Do 30 kwietnia 2020 r. eksperci z firm z branży budowlanej oraz pracownicy naukowi z Polski, Czech i Niemiec mogą zgłaszać innowacyjne pomysły, mające wpływ na rozwój technologii betonu. CEMEX przyzna nagrodę w wysokości 10.000 euro za rozwiązanie łączące technologię materiałów budowlanych i naukę.
Decyzję o przyznaniu nagrody podejmie niezależne, międzynarodowe jury złożone z naukowców zajmujących się technologią badano materiałów budowlanych. Jury przewodniczy prof. dr inż. Rolf Breitenbücher z Uniwersytetu Ruhry w Bochum, Niemcy.

– Stworzyliśmy konkurs Förderpreis Beton Award i rozwijamy go jako ważny element naszej kultury korporacyjnej w celu promowania największych talentów ze świata nauki i przemysłu. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy nasza branża musi mierzyć się z różnymi wyzwaniami, potrzebujemy większego wsparcia ze strony młodych przedstawicieli elity naukowej – powiedział Rüdiger Kuhn, Wiceprezes ds. Materiałów CEMEX Europa Centralna.

Poprzez nagrodę Föerderpreis Beton Award, CEMEX promuje rozwój produkcji, przetwarzania i zastosowania betonu oraz konstrukcji betonowych. Projekty konkursowe powinny wyznaczać rozwiązania dotyczące ulepszenia cech charakterystycznych dla materiałów budowlanych, ich jakości, efektywności kosztowej, ekologii oraz aspektów
technologicznych betonu i konstrukcji betonowych. W konkursie mogą wziąć udział praktycy z firm budowlanych oraz naukowcy z uniwersytetów i instytutów zajmujących się badaniami nad materiałami budowlanymi.

Naukowcy z Polski i Czech zaproszeni do udziału w konkursie 

Nagroda w dziedzinie technologii i nauki, przyznawana przez CEMEX w Niemczech, cieszy się renomą wśród technologów zajmujących się betonem - obecnie Förderpreis Beton Award to wiodące wyróżnienie w dziedzinie badań materiałów budowlanych. W Niemczech nagroda ta jest przyznawana od roku 1982. Wraz ze startem 19 edycji konkursu w 2020 roku, do udziału zostali zaproszeni naukowcy i praktycy z Polski i Czech, czym CEMEX podkreśla swoją międzynarodową działalność biznesową.

– Jestem bardzo zadowolony, że powstała taka inicjatywa i obejmuje dużą część Europy Centralnej. Konkurs ma piękną, ponad trzydziestoletnią historię ugruntowaną na rynku niemieckim i cieszę się, że dołączają do niego Polska i Czechy.

Najważniejsze dla nas jest, aby dzięki konkursowi dotrzeć do wartościowych projektów, które będą mogły zostać wdrożone. Beton może być bardzo efektywnym rozwiązaniem wielu naszych cywilizacyjnych wyzwań. Jeżeli popatrzymy na beton w całym cyklu życiu, uwzględniając jego masę termiczną, możliwości konstrukcyjne, karbonatyzację i na końcu jego recykling to otrzymujemy obraz materiału doskonale wpisującego się w gospodarkę o obiegu zamkniętym i zasady zrównoważonego rozwoju – powiedział prof. Jan Deja z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, członek jury.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
CEMEX Polska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony