Partner serwisu

CEMEX Polska partnerem programu „Builder for The Young Architects”

inf. pras. 01.12.2021

CEMEX Polska partnerem programu  „Builder for The Young Architects”
fot. Pixabay
Rozpoczęła się kolejna edycja programu edukacyjnego „Builder for The Young Architects”. Na przyszłych architektów czekają m.in.: wykłady, spotkania z przedstawicielami branży budowlanej, a także konkurs pt. "Wyzwanie młodego architekta". Partnerem strategicznym programu, realizowanego przez Builder Polska i Stowarzyszenie Architektów Polskich, jest CEMEX Polska. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Infrastruktury.
Program edukacyjny dla przyszłych architektów jest organizowany już po raz dziewiąty. Jego celem jest ułatwienie młodym osobom poznania branży budowlanej, działających w niej firm, a także ich oczekiwań wobec przyszłych pracowników.

Oferta przygotowana przez organizatorów obfituje w ciekawe wydarzenia i aktywności. Nieodłącznym elementem programu są Dni Młodego Architekta, w trakcie których nie brakuje wykładów i warsztatów prowadzonych przez uznanych architektów, czy też konsultacji z przedstawicielami producentów materiałów budowlanych. Tym razem spotkania mają miejsce na 4 uczelniach technicznych – w formule stacjonarnej lub online – w okresie od listopada do kwietnia.

Na wybranych uczelniach odbędą się wykłady branżowe. Partnerzy programu opowiedzą o nowych technologiach i nowoczesnych rozwiązaniach stosowanych w budownictwie. Studenci zapoznają się z ich działaniami w praktyce, podczas wizyt w zakładach i centrach edukacyjno-szkoleniowych firm oraz w miejscach realizacji inwestycji.

– „Builder for the Young Architects” to doskonała platforma transferu wiedzy. Wydarzenia organizowane w ramach programu stanowią bardzo cenne źródło informacji o najnowszych trendach w architekturze i budownictwie. Cieszymy się, że od wielu lat możemy ten program współtworzyć, dzieląc się z przyszłymi architektami naszą wiedzą o najnowszych rozwiązaniach stosowanych w budownictwie. W nowej edycji szczególną uwagę zwracamy na nowoczesne i przyjazne dla środowiska rozwiązania CEMEX czyli niskoemisyjne produkty Vertua oraz wodoprzepuszczalne nawierzchnie PERVIA, które mają zastosowanie w zrównoważonym budownictwie – mówi Piotr Karbownik, Menadżer ds. Zarządzania Produktami Beton i Kruszywa z CEMEX Polska.

Podczas Dni Młodego Architekta przedstawiciele CEMEX Marta Szklarzyńska - Doradca Techniczno-Handlowy oraz Piotr Cencek - Kierownik Produktu, opowiedzieli o produktach z rodziny Vertua - niskoemisyjnych rozwiązaniach dla wszystkich segmentów budownictwa. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony młodych architektów i inżynierów, w których udział wzięło ponad 500 osób.

Młodzi adepci architektury mogą również spróbować swoich sił w konkursie pt. „Wyzwanie młodego architekta”. Celem projektu ma być autorska odpowiedź będąca wyzwaniem projektowym dla młodego architekta we wskazanym zagadnieniu i przyjętym przez niego zakresie. Prace konkursowe można przesyłać do 14 lutego 2022 roku. Zwycięzców poznamy podczas gali Builder For The Future, planowanej na maj 2022 roku.

Szczegółowe informacje o programie „Builder for the Young Architects” i konkursie dla studentów są dostępne TUTAJ  
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
CEMEX Polska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony