Partner serwisu

CEMEX przyzna nagrody ekspertom branży budowlanej

inf. pras. 11.12.2019

CEMEX przyzna nagrody ekspertom branży budowlanej
fot. CEMEX Polska
W ramach międzynarodowego konkursu Förderpreis Beton Central Europe po raz pierwszy wyłoniony zostanie laureat w Europie Centralnej. CEMEX zaprasza naukowców oraz specjalistów z obszaru badań nad betonem z Polski, Czech i Niemiec do zgłaszania projektów, mających wpływ na rozwój technologii betonu. Nabór projektów rozpocznie się 1 stycznia 2020 r., a nagrodą jest 10.000 euro.
Przyznawana od 1984 r. przez CEMEX w Niemczech nagroda Förderpreis Beton stanie się nagrodą europejską, nosząc nazwę Förderpreis Beton Central Europe. Wraz ze startem 19 edycji konkursu w 2020 roku, naukowcy z Polski, Czech i Niemiec będą mogli zgłosić swoje projekty. CEMEX organizując konkurs podkreśla swoją międzynarodową działalność biznesową.

W Niemczech nagroda cieszy się uznaniem ekspertów zawodowo zajmujących się betonem. Nagroda przyznawana w obszarze nauki i technologii, stała się wiodącą w dziedzinie badań nad materiałami budowlanymi, zwaną również „Noblem branży betonu”.

Nabór projektów skierowany jest do specjalistów z firm z branży budowlanej oraz naukowców z uniwersytetów i instytutów zajmujących się badaniami nad materiałami budowlanymi. Dotychczas o nagrodę Förderpreis Beton walczyli najlepsi absolwenci niemieckich uniwersytetów i kierunków związanych z materiałami budowlanymi. Wielu z nich należy obecnie do najbardziej uznanych branżowych ekspertów.

CEMEX ogłosił konkurs, aby zintensyfikować rozwój produkcji, przetwarzanie i zastosowanie betonu oraz konstrukcji betonowych. Zgłoszone prace badawcze mają prezentować możliwości ulepszenia cech charakterystycznych dla materiałów budowlanych, ich jakości, efektywności kosztowej, ekologii oraz aspektów technologicznych betonu i konstrukcji betonowych.

Jury konkursowe

CEMEX będzie przyjmował zgłoszenia do Förderpreis Beton Central Europe od 1 stycznia do 30 kwietnia 2020 r. Decyzję o przyznaniu nagrody podejmie niezależne jury eksperckie, w skład którego wchodzą znani profesorowie, zajmujący się technologią materiałów budowlanych. Nowy europejski wymiar nagrody został odzwierciedlony w tegorocznym składzie jury, do którego dołączyli polscy i czescy reprezentanci świata badań nad materiałami budowlanymi. Tradycyjnie w jury zasiądą także uznani naukowcy z niemieckich uniwersytetów i szkół wyższych.

Skład jury:
Prof.dr inż. Rolf Breitenbücher, Uniwersytet Ruhry w Bochum (Przewodniczący Jury)
Prof.dr hab. inż. Jan Deja, Akademia Górniczo-Hutnicza, Kraków; Stowarzyszenie Producentów Cementu
Docent inż. Karel Dvořák , Politechnika w Brnie
Prof. drinż.ChristophGehlen, Politechnika w Monachium
Dr hab. inż.,prof. ZUT Maria Kaszyńska, Zachodniopomorski Uniwersytet Techniczny w Szczecinie
Prof.dr inż. Horst Michael Ludwig, Uniwersytet Bauhausu w Weimarze
Prof.dr inż. Viktor Mechtcherine, Politechnika w Dreźnie
Prof.dr inż. Michael Raupach, RWTH Uniwersytet w Aachen
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
CEMEX Polska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony