Partner serwisu

Cemex w Polsce wygrywa nagrodę TopBuilder

inf. pras. 26.04.2022

Cemex w Polsce wygrywa nagrodę TopBuilder
fot. mat. pras.
Prestiżowa nagroda TopBuilder po raz kolejny trafiła do rąk Cemex Polska. Kapituła konkursu wyróżniła oferowane przez firmę niskoemisyjne produkty Vertua® podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się 20 kwietnia.
TopBuilder należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w polskiej branży budowlanej. Co roku kapituła nagradza najwyższej jakości wyroby, obiekty i usługi, w tym sprawdzone rozwiązania materiałowe, technologiczne i konstrukcyjne.

Podczas tegorocznej, XIV edycji konkursu, eksperci docenili m.in. niskoemisyjne produkty znajdujące się w ofercie Cemex Polska. Pierwsze z nich zostały wprowadzone na polski rynek przed rokiem. Obecnie portfolio produktów Vertua® obejmuje cementy, betony i domieszki.

Produkty betonowe Vertua® są dostępne w dwóch wariantach: classic oraz plus. Zapewniają one redukcję emisji dwutlenku węgla odpowiednio do 30% i 50% . W obu przypadkach możliwa jest również dalsza kompensacja, aż do osiągnięcia zerowej emisji netto produktu. Betony Vertua® charakteryzują się takimi parametrami technicznymi, jak wyroby standardowe, dlatego mogą być z powodzeniem wykorzystywane na każdym etapie realizacji projektu budowlanego.

Cementy Vertua® z kolei, są doskonałym uzupełnieniem portfolio produktowego i spełniają oczekiwania klientów, projektantów i inwestorów, którzy doceniają rozwiązania niskoemisyjne w nowoczesnym budownictwie. Wybór cementów Vertua® to wybór produktów z pozytywnym wpływem na środowisko wynikającym z istotnego zmniejszenia ich śladu węglowego. Dzięki temu w całym cyklu życia konstrukcji z betonu można uzyskać wymierne efekty środowiskowe zarządzając świadomie emisją CO2. Poziom redukcji wynosi odpowiednio od 20% do 40% dla cementów z grupy Vertua Plus® lub ponad 40% w przypadku cementów z grupy Vertua Ultra®.

– Łagodzenie zmian klimatu to jeden z priorytetów Cemex, dlatego portfolio naszych produktów jest stale wzbogacane o niskoemisyjne rozwiązania dla zrównoważonego budownictwa. Dzięki zastosowaniu cementów, betonów i domieszek Vertua®, klienci Cemex Polska mogą znacząco ograniczyć ślad węglowy w ramach realizowanych inwestycji – mówi Piotr Jurczuk, Menadżer Rozwoju Sprzedaży w Pionie Handlowym.

- Oferowanie niskoemisyjnych produktów wpisuje się w prowadzoną przez naszą firmę strategię „Future in Action”, która zakłada m.in. daleko idącą redukcję emisji dwutlenku węgla w zakładach

CEMEX w kolejnych latach – dodaje Piotr Karbownik, Menadżer Zarządzania Produktami w Pionie Betonu i Kruszyw.

Tegoroczna nagroda TopBuilder to nie pierwsze tego rodzaju wyróżnienie dla Cemex Polska. W minionych latach kapituła konkursu doceniła m.in. oferowane przez firmę produkty betonowe i cementy specjalistyczne, a także prowadzone przez Cemex mobilne laboratorium betonu.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
CEMEX Polska
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony