Partner serwisu

Cemex wspiera nowe trendy w trójwymiarowym druku betonu

inf. pras. 29.10.2021

Cemex wspiera nowe trendy w trójwymiarowym druku betonu
fot. mat. pras.
Dr Venkatesh Naidu Nerella i dr Daniel Weger z Niemiec zostali laureatami przyznawanej przez CEMEX nagrody za osiągnięcia naukowo-techniczne. Obaj naukowcy otrzymali to prestiżowe wyróżnienie za przełomowe badania w dziedzinie innowacyjnego druku 3D w betonie. We wrześniu odbyło się spotkanie ze zwycięzcami.
W gronie finalistów znalazło się również dwoje Polaków: dr inż. Ewa Kapeluszna z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i dr inż. Kamil Załęgowski z Politechniki Warszawskiej.

W tym roku międzynarodowe jury zdecydowało się wyłonić dwóch zwycięzców z Niemiec: dr Daniel Weger z pracą "Additive manufacturing of concrete structures with Selective Paste Intrusion" oraz dr Venkatesh Naidu Nerella z pracą „Development and characterisation of cement-based materials for extrusion-based 3D-printing”.

Obie zwycięskie prace konkursowe wyznaczają trendy wykorzystania i dalszej ekspansji druku 3D w betonie, koncentrując się na nowych, bardziej wydajnych i przyjaznych środowisku technologiach.

Rüdiger Kuhn, Wice Prezes Pionu Materiały w Europie Centralnej powiedział: - Jestem bardzo zadowolony z pierwszej międzynarodowej edycji konkursu „CEMEX Förderpreis Beton Beton Central Europe 2020,” która objęła również Polskę i Czechy.

To nowe międzynarodowe podejście znalazło również odzwierciedlenie w składzie niezależnego jury, które przyznało nagrodę za rok 2020. Do panelu uczestniczących w obradach jury, dołączyli naukowcy z Polski i Czech. Polskie jury było reprezentowane przez profesor Marię Kaszyńską z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego oraz profesora Jana Deję z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. – Stworzyliśmy nagrody Förderpreis Beton i promowaliśmy je jako ważny element naszego ładu korporacyjnego, by wspierać światłe umysły nauki i przemysłu. Dziś, gdy nasz sektor musi stawić czoła wielu wyzwaniom obecnych czasów, potrzebujemy jeszcze większego wsparcia ze strony najlepszych naukowców. Jest to potwierdzeniem zaangażowania CEMEX w Europie Środkowej.

Wyniki konkursu skomentował również Karsten Schubert - Dyrektor ds. Technologii Produktów w CEMEX w Europie Środkowej. – Cieszymy się, że nasze międzynarodowe jury ekspertów bardzo profesjonalnie ze sobą współpracowało i podjęło jednomyślną decyzję. Obie nagrodzone w ramach CEMEX Förderpreis Beton Central Europe 2020 prace wyznaczają nowe trendy w zakresie wykorzystywania i rozwoju trójwymiarowego druku betonu.

- Technologie, o których piszą dr Nerella i dr Weger różnią się jednocześnie pod względem zastosowania. Z naszego punktu widzenia, obie prace mają potencjał do wprowadzenia zrównoważonych zmian w konstrukcjach betonowych w perspektywie krótko lub średnioterminowej.

Michał Grys, Dyrektor Pionu Materiaływ CEMEX Polska dodał: - Wierzę, że konkurs ten umożliwia również wymianę najlepszych praktyk i wiedzy między środowiskami akademickimi we wszystkich trzech krajach. Przyczyni się to do stworzenia wartości dodanej w sektorze budowlanym w przyszłości.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
CEMEX Polska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony